KORONAWIRUS. Raport codzienny – 22.05

Elżbieta Osowicz, PP | Utworzono: 2020-05-22 18:00 | Zmodyfikowano: 2020-05-22 18:00
A|A|A

fot. Patrycja Dzwonkowska

Oswoiliśmy się z pandemią, zaczynamy wracać do normalnego życia, choć z maseczkami. Na jakim etapie pandemii jesteśmy? O tym w raporcie Elżbiety Osowicz:

W piątek po południu Ministerstwo Zdrowia podało, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 240 osób w kraju. W sumie potwierdzono dotąd 20 tys. 619 przypadków.

Na Dolnym Śląsku zanotowano 52 nowe zakażenia. W sumie piątek  przyniósł 72 nowe przypadki. Najwięcej w szpitalu w Kłodzku, gdzie chorych jest 20 pacjentów oddziału wewnętrznego i 15 pracowników. Jak powiedziała Radiu Wrocław dyrektor szpitala Jadwiga Radziejewska, chorzy są w dobrym stanie, ale zostali przetransportowani do szpitali zakaźnych w Bolesławcu, Wałbrzychu i Wrocławiu. Zakażeni pracownicy zostali odesłani do domów. Będą ponownie badani za tydzień, wtedy okaże się, czy mogą wrócić do pracy. Praca oddziału wewnętrznego została wstrzymana. Profilaktycznie, raz w tygodniu testowani są ratownicy medyczni, badani są także nowo przyjmowani pacjenci zakwalifikowani do zabiegów planowych. Ambulans wymazowy, który w powiecie kłodzkim ruszył 19 maja, pobrał około tysiąca próbek od mieszkańców przebywających w kwarantannie. Początkowo kolejka oczekujących na wymaz była tak duża, ze ratownicy pracowali także w nocy, teraz zator nieco się rozładował, ale pojawiają się nowi pacjenci, którzy czekają na badania.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama