Trwa rewitalizacja linii kolejowej nr 285 z Wrocławia przez Sobótkę do Świdnicy

Malwina Gadawa, mk | Utworzono: 2020-05-27 06:52 | Zmodyfikowano: 2020-05-27 06:54
A|A|A

fot. archiwum RW (zdjęcie ilustracyjne)

Mirosław Siemieniec z PKP PLK tłumaczy, że obecnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na odcinku w rejonie Bielan Wrocławskich:

Radny wojewódzki Patryk Wild podkreśla, że ta inwestycja jest niezwykle ważna nie tylko dla mieszkańców aglomeracji wrocławskiej, ale także dla Niemczy czy Piławy Górnej:

Rewitalizowana trasa liczy około 60 km. Prace obejmują nie tylko remont torów, ale także mostów i wiaduktów.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Natalia Trefler
2020-06-08 13:45:24
z adresu IP: (61.195.xxx.xxx)
Ocena: 11
Jak to możliwe, że w XXI wieku ktoś jeszcze korzysta w codziennych dojazdach z wozu konnego? Przecież taki koń może ponarabiać wszędzie i kto to później posprząta? W dodatku słyszałam, że z wozu spadają pijani w sztok pasażerowie, którzy również potrafią załatwić się w miejscu publicznym lub obrzucać pustymi butelkami przechodniów. Nie wyobrażam sobie, żeby takie coś kursowało z Wsiocławia do Wsiobudki. Panie marszałku! Proszę natychmiast przerwać reaktywację linii do Sobótki i nie robić pośmiewiska z naszego Knyszogrodu! Już i tak cała Polska śmieje się z niego jak z drugiego Wąchocka, teraz będzie się śmiał cały świat!
~Praktykant
2020-06-01 07:27:29
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -12
Tak trzymac, kolej jest ekologiczna i tania jako srodek transportu!!
~Krzysztof Czarnecki
2020-05-27 18:16:13
z adresu IP: (203.181.xxx.xxx)
Ocena: 11
Apeluję do wszystkich złomiarzy w okolicy. Nie rozbierajcie tej linii! Nie rozbierajcie świeżo wyremontowanych torów do Sobótki!! Nie rozbierajcie ich, tylko wysadzajcie!!! Będzie szybciej.
~Wiktoria Piracka
2020-05-27 16:45:15
z adresu IP: (203.181.xxx.xxx)
Ocena: 11
Na szczęście u nas jeszcze ten koszmar z koleją nie istnieje. Wiem, co mówię, bo jestem z Sobótki. My tu tyle lat, tyle lat musieliśmy znosić te katusze. Tego nawet nie da się opisać prostymi słowami. Dosłownie udręka. Nikomu nie życzę takiego cierpienia, nawet swoim wrogom. Od kiedy tylko wzięli sobie te przeklęte pociągi, aż zachciało się żyć. Nasza miejscowość stała się oazą ciszy i spokoju. Nasze dzieci zaczęły się prawidłowo rozwijać, znikła troska o ich bezpieczeństwo. Nie chowają się już po szafach czy gołębnikach na przeraźliwy gwizd nadciągającego potwora na torach. Trzoda nabrała apetytu, w lesie grzyby obrodziły, rzeki się zarybiły, łąka porosła koniczyną, w stawach znów kumkają żaby. I kazania można w skupieniu wysłuchać, i nowennę odmówić, i na zebraniu wiejskim się wypowiedzieć. Bez kropli na uspokojenie i na bezsenność. Bez ciągłego lęku o zderzenie, wykolejenie, czy potrącenie na przejeździe. Nawet bociany przyleciały, spłoszone wybuchem lokomotywy w 1987 r. Po tym zdarzeniu ludzie do dzisiaj żyją w traumie. Oby to okropieństwo już nigdy do nas nie wróciło. Niech inni się mordują z tymi przeklętymi pociągami. My teraz walczymy o asfaltową ścieżkę rowerową, żeby połączyła Wrocław ze Ślężą. Tanio, ekologicznie i bezpiecznie, bez hałasu, płoszenia zwierzyny, czy najeżdżania na ludzi. Wolimy asfaltową, bo się nie pyli i jest gładka. Biedni turyści z Wrocławia, którzy do nas przyjeżdżają, bardzo sobie chwalą, bo na pociąg i tak ich nie stać.
~Zdzich z Pustkowa
2020-05-27 16:40:56
z adresu IP: (153.136.xxx.xxx)
Ocena: 10
Podobno znów zrobili wystawkę nowiutkich szyn i podkładów przy linii kolejowej. Zaprzegać chopy konie do wozów i jechać, bo inni wezmą!
~Anka Sobótczanka
2020-05-27 16:13:57
z adresu IP: (223.218.xxx.xxx)
Ocena: 11
Tylko czy lokalni ułani zza Buga wracający z plewienia buraków w swoich rydwanach ciągnionych przez wierzgające rumaki wyhamują na przejazdach kolejowych? W zetknięciu z żelaznym smokiem niejeden stracił już życie. A kto będzie pilnował dzieciaki bawiące się na torach? Przecież nie pójdą na plac zabaw bo tam łobuzy pilnują piaskownicy. Nie, takich niebezpieczeństw my w Sobótce nie chcemy!
~Marek z Krzyków
2020-05-27 15:15:14
z adresu IP: (153.218.xxx.xxx)
Ocena: 11
Marszałek, czy ty jesteś normalny człowieku? Ludzie się wyprowadzają z Wrocławia bo mają serdecznie dość stania w korku... A tu kolejne reaktywacje linii kolejowych się szykują. szybciej dojadę busem do Sobótki niż twoim śmierdzącym pociągiem
~mieszkanka Sobótki
2020-05-27 15:13:18
z adresu IP: (157.107.xxx.xxx)
Ocena: 11
Dobrzy ludzie! - chodźcie obronimy Wrocław i Sobótkę przed koleją żelazną. To są przepiękne tereny i niech te qrły z warszawki nie zrobią nam kolei. To są tereny piękne dla mieszkańców Wrocławia i Świdnicy, a nie żeby nam tu słoiki z warsiawki przyjeżdzały. Razem zakrzyknijmy - niech żyje przyroda w Sobótce. Nie chcemy kolei ani tam, ani we Wrocławiu.
~pieszy z Pieszyc
2020-05-27 15:11:18
z adresu IP: (184.22.xxx.xxx)
Ocena: 14
Dobrze że u nas w Pieszycach nie ma pociągów. Piekło dla pasażerów!!! Apeluję do marszałka województwa odpuście sobie remont torów do Sobótki.Tu nikt nie chce pociągów. Ratujcie to co już się psuje, czyli linię do Lwówka!
~konrad
2020-05-27 14:22:14
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 6
konrad
~Gosc
2020-05-27 08:50:20
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 9
I wmontowując wszechstronnego specjalistę i teraz jak się dowiadujemy radnego szmuglujemy czyjś lans i tracimy obiektywizm dla całej informacji.