Porażka Zagłębia na koniec części zasadniczej

, PAP | Utworzono: 2020-06-14 20:40

W pierwszej bezbarwnej połowie w Bełchatowie zabrakło nie tylko goli, ale również emocji. Obie drużyny oddały zaledwie po jednym celnym strzale. Groźniejszy był ten w wykonaniu Rakowa. Mocnym uderzeniem z ok. 30 metrów popisał się Kamil Piątkowski, ale na miejscu był bramkarz Zagłębia Dominik Hładun. Najlepszą okazję do objęcia prowadzenia zmarnował jednak napastnik częstochowian Felicio Brown Forbes. Kostarykanin w 17. minucie uwolnił się spod opieki Bartosza Kopacza, lecz spudłował z bliskiej odległości.

Podopieczni trenera Marka Papszuna częściej atakowali, za to goście dłużej utrzymywali się przy piłce, ale przed przerwą nie stworzyli żadnego realnego zagrożenia w polu karnym Rakowa. Jakub Szumski nie miał bowiem żadnych problemów ze złapaniem lekkiego strzału Kopacza.

Więcej działo się w drugiej części. Powodzenie gospodarzom przyniosła już pierwsza akcja po wznowieniu gry. W 47. minucie w pole karne lubinian zacentrował Peter Schwarz, co wykorzystał kapitan Rakowa Tomas Petrasek. Czech pokonał Hładuna strzałem głową. Trzy minuty później beniaminek mógł prowadzić 2:0, ale po szybkim kontrataku Sebastian Musiolik trafił w słupek.
Piłkarze słowackiego trenera Martina Seveli w końcu udaną akcję przeprowadzili w 60. minucie. Dobrze zachował się Bartosz Białek, który minął Kamila Piątkowskiego i doprowadził do wyrównania. To siódmy gol 18-letniego napastnika Zagłębia w tym sezonie. Później goście powinni objąć prowadzenie, lecz strzały Słoweńców Sasy Ziveca i Damjana Bohara minęły bramkę Szumskiego.

Bramkarz Rakowa zapoczątkował za to bramkową akcję swojego zespołu w 73. minucie. Po dalekim wykopie piłkę przejął Słoweniec David Tijanic, zagrał do Browna Forbesa, który trafił do bramki Zagłębia z ok. 18 metrów. To była ostatnia ciekawa akcja spotkania w Bełchatowie, po którym Raków awansował na 10. miejsce w tabeli, a Zagłębie zajmuje jedną lokatę niżej.

Raków Częstochowa - KGHM Zagłębie Lubin 2:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Tomas Petrasek (47-głową), 1:1 Bartosz Białek (60), 2:1 Felicio Brown Forbes (73).

Żółta kartka - Raków Częstochowa: Jarosław Jach, Tomas Petrasek.
Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń). Mecz bez udziału publiczności.

Raków Częstochowa: Jakub Szumski - Kamil Piątkowski, Tomas Petrasek, Kamil Kościelny, Jarosław Jach (67. Patryk Kun) - Fran Tudor, Igor Sapała, Petr Schwarz, David Tijanic (87. Przemysław Oziębała) - Felicio Brown Forbes (80. Piotr Malinowski), Sebastian Musiolik.

KGHM Zagłębie Lubin: Dominik Hładun - Alan Czerwiński, Bartosz Kopacz, Lubomir Guldan, Sasa Balic - Sasa Zivec, Jewgienij Baszkirow, Filip Starzyński (62. Łukasz Poręba), Dejan Drazic (84. Rok Sirk), Damjan Bohar (84. Patryk Szysz) - Bartosz Białek.