Polskie siatkarki zagrają w Wałbrzychu z Czeszkami

BT, Robert Radczak, PAP | Utworzono: 2020-06-30 06:03 | Zmodyfikowano: 2020-06-30 06:03
A|A|A

fot. aqua-zdroj.pl

Selekcjoner Jacek Nawrocki w tym roku chce sprawdzić zaplecze swojej kadry, dlatego na zgrupowaniu w Szczyrku pojawiło się kilka nowych, młodych zawodniczek - Paulina Damaske, Karolina Drużkowska i Oliwia Bałuk. Z kolei kilka kluczowych siatkarek otrzymało "wolne" - to m.in. rozgrywające Joanna Wołosz i Marlena Kowalewska, atakująca Malwina Smarzek-Godek, przyjmująca Natalia Mędrzyk oraz środkowe Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Klaudia Alagierska oraz Agnieszka Kąkolewska.

Pierwszym sparingpartnerem Polek będzie reprezentacja Czech, prowadzone od roku przez Greka Giannisa Athanasopoulosa. Dla rywalek to zdecydowanie ważniejszy sprawdzian, bowiem siatkarki już 15 sierpnia rozpoczną eliminacje do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Biało-czerwone, które rok temu zajęły czwartą lokatę w czempionacie Starego Kontynentu, automatycznie uzyskały prawo startu w kolejnych mistrzostwach. Przeciwko drużynie Nawrockiego zagrają m.in. dwie zawodniczki dobrze znane z polskich parkietów: Michaela Mlejnkova (w ostatnim sezonie występowała w Developresie SkyRes Rzeszów) oraz Andrea Kossanyiova (BKS Stal Bielsko-Biała).

Przed meczem:

  • - Przygotowujemy się według wszelkich norm sanitarnych - mówi libero Maria Stenzel

  • - Na razie nie wiemy jak Czeszki grają. Po takiej przerwie nie możemy sobie ich rozpisać ani one nas - uważa inna reprezentantka Polski, Magdalena Stysiak

  • - W tej specyficznej sytuacji jest jakiś rodzaj ekscytacji - mówi trener kadry Jacek Nawrocki

Na trybunach zabraknie kibiców, ale organizatorzy przygotowali specjalne kino samochodowe zlokalizowane przy hali Aqua Zdrój przy ul. Ratuszowej 6 w Wałbrzychu. Organizator udostępnia po 50 bezpłatnych wjazdówek na każdy dzień meczowy. Aby je otrzymać wystarczy wysłać wiadomość na adres klubkibica@pzps.pl z informacją na który z dni chce się otrzymać prawo wjazdu. Do udziału w tej promocji nie jest wymagana rejestracja w Klubie Kibice, a to oznacza, że każdy ma szansę w ten niecodzienny sposób obejrzeć zmagania reprezentantek Polski. Jedna osoba może otrzymać tylko jedną wjazdówkę. Decyduje kolejność zgłoszeń – informuje Polski Związek Piłki Siatkowej.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama