Polacy pokochali 3D (Posłuchaj)

Jan Pelczar | Utworzono: 2010-09-08 10:48 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Fotos z filmu "Wyprawa na Księżyc"

Dzięki temu, mimo niższej frekwencji w pierwszym półroczu kina zarobiły więcej. Sprzedano 18,45 mln biletów, czyli o ok. 7 proc. mniej niż w analogicznym okresie 2009 roku wynika z danych Boxoffice.pl

Za sprawą droższych cen na popularne seanse 3D przychody polskich kin rosną. W pierwszym półroczu wartość rynku zwiększyła się o 5,8 proc., do 351,1 mln zł.

Za słabsze pierwsze półrocze odpowiedzialna jest też żałoba narodowa: "Dwa weekendy, w czasie których kina były zamknięte, odpowiadają za 8 proc. sprzedaży rocznej" – mówił "Rzeczpospolitej" Tomasz Jagiełło, prezes Centrum Filmowego Helios.

Statystyczny Polak idzie do kina raz w roku - średnia europejska to 2,5. Na jeden ekran kinowy przypada jednak aż 32 tys. Polaków. Jeśli zatem dobijemy chociaż do półtora biletu rocznie na głowę mieszkańca, oznaczać to będzie kolejne 2 miliony sprzedanych wejściówek. Wrocław jest czwartym największym rynkiem kinowym w kraju, po Warszawie, Górnym Śląsku, Poznaniu i Trójmieście.

Posłuchaj relacji Iana Pelczara:A jesienią w kinach w 3D m.in horrory - Pirania oraz Piła, a dla całych rodzin - trzecia część Opowieści z Narni. Jedynie Harry Potter Insygnia Śmierci na Dolnym Śląsku tylko w dwóch wymiarach - wersja 3D powstała jedynie dla Imaxów, których w regionie nie ma.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama