Gmina Mieroszów wdraża nowe programy społeczne

Bartosz Szarafin, GN | Utworzono: 2020-07-20 14:14 | Zmodyfikowano: 2020-07-20 14:15
Gmina Mieroszów wdraża nowe programy społeczne - fot. UG Mieroszów
fot. UG Mieroszów

W Mieroszowie rusza rekrutacja osób, chcących pomagać w ramach opieki wytchnieniowej oraz opieki dla osób niepełnosprawnych lub starszych. Ośrodek Pomocy Społecznej zatrudni zainteresowanych na umowy cywilno-prawne.

- Czasem wystarczy tylko przypilnować podopiecznego, a czasem pomóc w porządkach - mówi Ewa Kisztelińska z Gminy Mieroszów:

- Projekt "Szansa na lepsze jutro", który ma wspierać osoby zagrożone wykluczeniem społecznym, w tym bezrobotne korzystające z pomocy społecznej - mówi burmistrz Andrzej Lipiński:

Wartość projektu wynosi blisko 187 tys zł. Szacuje się, że skorzysta z niego co najmniej 15 osób. Efekty będzie można ocenić na koniec przyszłego roku. Jakie wsparcie mogą uzyskać beneficjenci? Wyjaśnia Ewa Kisztelińska, sekretarz gminy:

Do opieki wytchnieniowej nie trzeba mieć specjalnych kursów i wykształcenia. O ewentualnym podjęciu współpracy z ochotnikami, zadecydują pracownicy OPS-u, po rozmowach kwalifikacyjnych.

Dofinansowanie projektu pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Wdrażany przez Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy.

Całkowita wartość projektu: 186 819,00 zł

Kwota dofinansowania: 155 667,00 zł

Okres realizacji: 01.12.2020 r. – 31.12.2021 r.

Celem Projektu jest poprawa sytuacji społeczno-zawodowej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, w tym osób bezrobotnych korzystających z pomocy społecznej.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.