II liga: Górnik Polkowice kończy sezon na 11 miejscu

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2020-07-25 19:09 | Zmodyfikowano: 2020-07-25 19:17

Spotkanie w Polkowicach lepiej rozpoczęli gospodarze. W 27 minucie na prowadzenie wyprowadził ich Eryk Sobków. 5 minut później wyrównał Piotr Giel, a w 69 minucie po golu Karola Czubaka, Górnik przegrywał 1:2. Punkt ekipie z Polkowic uratował Sobków wykorzystując rzut karny w 81 minucie.

Górnik Polkowice skończył sezon na 11 miejscu. W 34 spotkaniach zdobył 48 punktów. Wygrał 13, przegrał 9, a zremisował 12 spotkań. Do gry w barażach o pierwszą ligę dolnośląskiej drużynie zabrakło trzech punktów. Z drugiej strony miała ona tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową.

Do pierwszej ligi bezpośrednio awansowały Górnik Łęczna, który dziś wygrał na wyjeździe z Legionovią 2:0 oraz Widzew Łódź, któremu nie przeszkodziła porażka ze Zniczem Pruszków u siebie 0:1. Potknięcia Widzewa nie wykorzystał GKS Katowice, który tylko zremisował u siebie z Resovią 1:1 i zajął trzecie miejsce. W półfinale baraży o pierwszą ligę katowiczanie zagrają ze Stalą Rzeszów, a Bytovia zmierzy się z Resovią.