"By szaleć na fejsie". Wrocławscy seniorzy uczą się surfowania po sieci

Justyna Kościelna, WK | Utworzono: 2020-08-13 06:34 | Zmodyfikowano: 2020-08-13 06:38
A|A|A

fot. Patrycja Dzwonkowska

Robią przelewy, uczą się obsługi mediów społecznościowych i bezpiecznego serfowania po sieci. Kilkunastu mieszkańców Wrocławia przechodzi przyspieszony kurs obsługi komputera i internetu w ramach projektu Akademia Cyfrowego Seniora. Jedną z beneficjentek jest Elżbieta Górnaś:

Nad przyłączeniem seniorów do sieci czuwają dwie wrocławskie organizacje - Stowarzyszenie Aktywizacji społecznej Tu Razem oraz fundacja Ogrody Edukacyjne - ta sama, która w czasie pandemii zbierała od wrocławian stare komputery, naprawiała je i przekazywała uczniom do zdalnej nauki. - Gdy nastały wakacje, postanowiliśmy poszerzyć krąg beneficjentów o seniorów - mówi Filip Chojcan z Ogrodów Edukacyjnych.

ZOBACZ KONIECZNIE: Po nocach naprawiają stare komputery i przekazują je dzieciom - by mogły się uczyć

Jak podkreśla patronująca Akademii Cyfrowego Seniora radna Magdalena Razik-Trziszka, przewodnicząca Komisji Spraw Społecznych, polscy seniorzy są w ogonku Europy jeżeli chodzi kompetencje cyfrowe. - 53 proc. osób po 65. roku życia nigdy nie miało styczności z internetem. Trzeba to zmienić, stąd takie projekty - mówi radna. 

Nabór do Akademii się zakończył, ale jeżeli pilotaż się powiedzie, organizatorzy planują kolejne odsłony projektu. Chętni do oddania sprzętu wciąż mogą się zgłaszać do fundacji Ogrody Edukacyjne.

POSŁUCHAJCIE WIĘCEJ:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama