Dofinansowanie in vitro dla mieszkańców Wrocławia [ARTYKUŁ SPONSOROWANY]

GN, RW | Utworzono: 2020-08-28 14:40 | Zmodyfikowano: 2020-08-28 14:41
A|A|A

fot. mat. prasowe

Metoda in vitro dla mieszkańców Wrocławia

Program miejskiego dofinansowania in vitro we Wrocławiu to szansa dla par, które zmagają się z niepłodnością, w ciągu 12 miesięcy nie zaszły w ciążę naturalnie, lub były poddawane jej nieskutecznemu leczeniu.

Procedura obejmuje pełny pakiet in vitro – od podstawowych badań, do których obliguje ustawa o leczeniu niepłodności, po kontrolowaną stymulację jajeczkowania, pozaustrojowe zapłodnienie komórki jajowej i finalny transfer zarodków.

Dofinansowanie in vitro z programu miasta obejmuje również adopcję żeńskich komórek rozrodczych. W przypadku, gdy kobieta produkuje zbyt małą liczbę własnych komórek jajowych lub nie posiada ich wcale, klinika oferuje program zapłodnienia pozaustrojowego z wykorzystaniem gamety dawczyni.

INVICTA, jako jedna z niewielu klinik w Polsce, posiada własny Genetyczny Bank Komórek Jajowych. Dzięki temu czas oczekiwania na adopcję ulega skróceniu, a jakość komórek jajowych jest najwyższa. Honorowe dawczynie przechodzą rygorystyczną kwalifikację medyczną i psychologiczną oraz liczne badania, w tym infekcyjne i genetyczne. Cały proces zgodny jest z międzynarodowymi standardami organizacji zajmujących się metodami wspomaganego rozrodu i embriologią.

Wysoka skuteczność programu

W 2019 roku INVICTA była jedyną placówką, która realizowała wrocławski program dofinansowania in vitro. W tym roku do konkursu przystąpiła jeszcze jedna klinika, ale o największy kontrakt - 200 procedur zapłodnienia in vitro – wnioskowała INVICTA.

– Projekt wsparcia in vitro ze środków miasta rozpoczął się w kwietniu 2019 roku, a już w lutym 2020 roku powitaliśmy na świecie pierwsze dziecko. To bardzo szybko, biorąc pod uwagę czas przeznaczony na kwalifikację i minimum miesięczne przygotowanie do procedury. Od początku trwania projektu na świat przyszło 26 dzieci, ale wciąż czekamy na kilkadziesiąt porodów z ubiegłorocznego programu. W tym roku również mamy już na swoim koncie udane procedury in vitro zakończone upragnioną ciążą naszych pacjentek – mówi Anna Trawińska, Kierownik Oddziału Kliniki Leczenia Niepłodności INVICTA we Wrocławiu. Wciąż dysponujemy pulą wolnych miejsc w programie na ten rok. Nie należy jednak odkładać decyzji o zgłoszeniu na ostatnią chwilę, ponieważ o przyznaniu dofinansowania decyduje między innymi kolejność zgłoszeń – informuje Anna Trawińska.

Jakie warunki musi spełnić para?

Program miejskiego dofinansowania zapłodnienia pozaustrojowego obejmuje pary, u których stwierdzono niepłodność lub wcześniejsze leczenie oraz naturalne starania nie przyniosły zamierzonych efektów.

Kobieta ubiegająca się o dofinansowanie in vitro nie może przekroczyć 40 roku życia, jednak możliwe jest przeprowadzenie procedury u pacjentek w wieku do 42 lat pod warunkiem dobrze rokującej rezerwy jajnikowej, potwierdzonej badaniem AMH ((powyżej 0.7 ng/mL). W przypadku par realizujących procedurę zapłodnienia w ramach dawstwa innego niż partnerskie lub procedury adopcji zarodka, wiek kobiety również nie może być wyższy niż 42 lata.

Program miejskiego dofinansowania in vitro z Urzędu Miasta we Wrocławiu z oczywistych względów obejmuje pary, które mieszkają na terenie Wrocławia bądź rozliczały się z urzędem skarbowym na terenie miasta, z wyłączeniem I Urzędu Skarbowego przy ul. Klimasa 34.

Kwalifikacja i przygotowanie do programu in vitro

INVICTA, realizuje obecnie programy miejskie w 8 miastach: Gdańsku, Warszawie, Słupsku, Szczecinie, Chojnicach, Kołobrzegu, Tarnowie Podgórnym i Wrocławiu.

Kwota miejskiego dofinansowania in vitro we Wrocławiu to 5 000 zł. W dopełnieniu niezbędnych formalności związanych z uzyskaniem dofinansowania pomagają pracownicy kliniki, dlatego proces wnioskowania i rozliczenia jest szybki i prosty. Należy również pamiętać, że o kwalifikacji do programu, poza wymogami formalnymi i medycznymi, decyduje kolejność zgłoszeń.

Przygotowanie do projektu dofinansowania in vitro rozpoczyna się od konsultacji z lekarzem. Na wizytę można umówić się poprzez formularz na stronie www.klinikainvicta.pl lub telefonicznie: +48 (58) 58 58801.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama