RWK: Leszek Cichoński & Friends – „Thanks Jimi”

Michał Kazulo | Utworzono: 2020-09-28 12:33 | Zmodyfikowano: 2020-09-28 12:44
A|A|A

Gitarowy rekord Guinessa od lat przyciąga na nasz rynek fanów gitary z całego świata. A w tym roku mija 50 lat od śmierci Jimiego Hendrixa. Leszek Cichoński & Friends "Thanks Jimi Symphonic" to kolejny hołd wrocławskiego gitarzysty, pomysłodawcy Gitarowego Rekordu Guinnessa L.Cichońskiego dla Jimiego Hendrixa, a zarazem pierwszy na świecie symfoniczny program z muzyką Jimiego Hendrixa, który został właśnie wydany na płycie. Koncert wydany na płycie odbył się przed czterema laty, 10.10. 2016. Muzykę Hendrixa zagrał band Leszka Cichonskiego z legendarnym amerykańskim wokalistą Malfordem Milliganem, Jorgosem Skoliasem i orkiestrą symfoniczną NFM w pięknej, wypełnionej po brzegi sali Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu.

Skład:

Leszek Cichoński – guitars, vocal
Tomasz Grabowy – bass
Robert Jarmużek – keyboard
Łukasz Sobolak – drums

Goście:
Sebastian Riedel – vocal, guitar
Łukasz Łyczkowski, vocal
Damian Szewczyk – vocal
Marek Raduli – guitars
Jose Torres – percussions, vocal

Leszek Cichoński napisał „Thanks Jimi" w 2000 roku. Instrumentalna wersja ukazała się na płycie „Thanks Jimi - A Tribute To Jimi Hendrix", która w 2001 roku została wybrana gitarową i bluesową płytą roku przez czytelników magazynów „Gitara i Bas" oraz „Twój Blues" .

Świetnie zaśpiewaną przez Sebastiana Riedla wersję wokalną można znaleźć na krążku „Hey Jimi - Polskie Gitary Grają Hendrixa" nominowanym do nagrody Fryderyków 2008.

Wersja symfoniczna utworu „Thanks Jimi" została zarejestrowana w sali Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu. Angielski tekst do utworu napisał znakomity amerykański gitarzysta Greg Koch razem z Malfordem Milliganem. Sam Milligan zaś zaśpiewał go brawurowo w czasie koncertu z orkiestrą symfoniczną NFM. Utwór jest oficjalnym hymnem Gitarowego Rekordu Guinnessa, który odbywa się co roku 1 maja we Wrocławiu w hołdzie dla Jimiego Hendrixa.

POSŁUCHAJ AUDYCJI

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama