Jesień w mieście kultury (ROZMOWY z Radia Wrocław Kultura)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2020-10-07 22:00 | Zmodyfikowano: 2020-10-08 10:37
A|A|A

DAB+wtorek od 16:00 i w środę od 9:00

Słynny Piotr Cieplak reżyseruje listopadową premierę we Wrocławskim Teatrze Pantomimy. WYSPA będzie oparta na Szekspirowskiej BURZY. Bardzo jesteśmy ciekawi, dlatego już pytamy, jaka to WYSPA.

Maciej Masztalski z Teatru Ad Spectatores o jesieni w swoim teatrze, tym stacjonarnym i online. W sieci dostępna jest już AKCJA CZTERECH PREMIERÓW, wkrótce spektakl kolejny. A w listopadzie premiera tradycyjnym sposobem.

 

Piotr Rudzki, czyli Teatr Polski w Podziemiu, który na 16. Międzynarodowy Festiwal Opowiadania przygotowuje Inscenizacje, na festiwal Silesius Głośne czytania poezji, a w próbach są już AKTORZY PROWINCJONALNI w reż. Michała Borczucha.

Monika Blige, dyrektor programowa Instytutu Grotowskiego, o najbliższych tygodniach i miesiącach u Grota. Mnóstwo się dzieje, propozycje i dla 'klasyków', i 'offowców'. I w Laboratorium, i w Piekarni, i w Studiu Na Grobli.


Wieczór z Kulturą. Irek Grin, szef Wrocławskiego Domu Literatury, o długim literackim festiwalu, łączącym nagrody Silesiusa, Angelusa, festiwal Schulza, projekty w ramach Wrocławia jako stolicy literatury UNESCO. I tak dalej. Także o inauguracji Fundacji Olgi Tokarczuk.

Jacek Głomb, dyrektor Teatru Modrzejewskiej w Legnicy, o dwudziestoleciu (tak,tak) BALLADY O ZAKACZAWIU, kultowej (nie wahamy się użyć tego przymiotnika) pozycji w dziejach tego pięknego teatru i miasta.

 

Do usłyszenia i zobaczenia w DAB+, aplikacjach mobilnych, na www.radiowroclawkultura.pl.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama