Drogą S3 z Lubina do Polkowic najprawdopodobniej pojedziemy już w grudniu

Karolina Kurczab, PP | Utworzono: 2020-10-12 08:50 | Zmodyfikowano: 2020-10-12 08:50
A|A|A

fot. Patrycja Dzwonkowska

Magdalena Szumiata z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad we Wrocławiu wyjaśnia skąd liczne opóźnienia związane z budową tej drogi.

- W toku prowadzonych prac zostały zidentyfikowane nieprawidłowo wykonane przez pierwotnego wykonawcę pracę. Chodzi o stwierdzone wady w wykonaniu niektórych elementów mostowych, co wiązało się miedzy innymi z koniecznością wymiany wadliwie zamontowanych urządzeń dylatacyjnych na kilku obiektach.

GDDKIA zapowiada, że gotową drogą S3 w stronę Polkowic pojedziemy najprawdopodobniej już w grudniu.

 - Wykonawca skupił się w pierwszej kolejności na dokończeniu najbardziej newralgicznego odcinka pomiędzy węzłem Lubin północ, a Polkowice dążąc do jak najszybszego udostępnienia kierowcom co najmniej jednej trasy głównej, co planowane jest jeszcze w tym roku.

Natomiast zakończenie całego, ponad 14-kilometrowego odcinka ekspresówki między Kaźmierzowem a Lubinem Północ, przewidziane jest na II kwartał 2021 roku.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~slaczny1949
2020-10-16 06:00:00
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -1
Niektóre wypadki na S-3 na tym właśnie odcinku to "zasługa" GDDKiA - po prostu kryminał !
~Valdi
2020-10-15 23:15:34
z adresu IP: (37.221.xxx.xxx)
Ocena: -1
I dzięki Bogu jeżdżę codziennie i już dość technicznej skoczni i nierówności.
~j23
2020-10-15 20:56:31
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: -1
Pani Dyrektor, gdzie był inspektor nadzoru Dyrekcji Generalnej?
~Klos
2020-10-14 11:25:14
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 2
Ni ma takich słów na temat budowy drogi s3 żenada.
~Gjacek
2020-10-13 22:46:10
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 0
A gdzie kontrola pie...ej Dyrekcji dróg
~Gjacek
2020-10-13 22:40:51
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 1
Terminów odbioru to już kilka przeminęło, pożyjemy zobaczymy. Nowy wykonawca ubiegłej zimy pomimo iż praktycznie nie było przeciwskazania do prowadzenia prac ( temperatury plusowe przez całą zimę) rozpoczął prace dopiero wiosną . Jak wcześniej się nie spieszył to poślizg jak zwykle murowany :(
~Tomek
2020-10-13 09:44:10
z adresu IP: (31.179.xxx.xxx)
Ocena: 0
Raczej z Kazmierzowa do Lubina bo okolice ścieżki zdrowia Polkowice to prace beda trwać jeszcze długo
~kierowca
2020-10-13 02:53:17
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 6
kerła już niedługo pojedzimy jednym pasem. żarty totalne . ktoś robił inwentaryzacje robót przed wejsciem nowej firmy? ten odcinek to KPINA
~Arczi74
2020-10-12 21:57:14
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 4
Od dziesięciu lat jeżdżę dwa razy w tygodniu między Szczecinem a Legnica i wątroba mi już gnije kiedy dojeżdżam do Polkowic!!! Brak słów. Chciałbym się dowiedzieć, czy poprzedni wykonawca, tego mega odcinka, już zapłacił karę, za niewywiązanie się z umowy!! Czy może jest to kolejny wałek, za który zapłacimy My wszyscy, podatnicy, kierowcy. Ludzie, kolejny raz nabici w butelkę i zrobieni na szaro, bez mydła!!!
~Mr X
2020-10-12 21:40:24
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 5
Wadliwe ? Przecież byli inspektorzy zatwierdziali odbiory Gddia zapłacilła za wykonane roboty. A teraz wychodzą jakieś nieprawidłowości. Brak słów co do profesjonalizmu dolnośląskiej D. Na pewno jestecie nr jeden w kraju Żal tych wszystkich ludzi i ich rodzin którzy w wypadkach na tej budowie stracili życie.
~Niemiec
2020-10-12 15:49:58
z adresu IP: (109.95.xxx.xxx)
Ocena: 5
Już????ja bym Was k... pozamykał.Nauczcie się od Chorwatów jak się drogi buduje
~ŻART?
2020-10-12 14:33:20
z adresu IP: (88.156.xxx.xxx)
Ocena: 4
"Już" czy "DOPIERO"?