Co się dzieje na S3 pomiędzy Kamienną Górą i Lubawką?

PP/inf. prasowa | Utworzono: 2021-01-20 19:35 | Zmodyfikowano: 2021-01-20 19:35
Co się dzieje na S3 pomiędzy Kamienną Górą i Lubawką? - fot. GDDKIA/Michał Soroko
fot. GDDKIA/Michał Soroko

W tym roku kontynuowana będzie budowa drogi ekspresowej S3. Na północ od A4 realizowany jest jeden odcinek, od węzła Kaźmierzów do węzła Lubin Północ. Na południe od A4 trwają prace na dwóch zadaniach: III od węzła Bolków do węzła Kamienna Góra oraz IV od węzła Kamienna Góra do Lubawki (granica państwa).

W ostatnich dniach wykonywane roboty drogowe dotyczyły wzmocnienia podłoża kolumnami FDC, wykopów i usuwania humusu. W zakresie robót mostowych wykonywane są roboty palowe, wzmacnianie podłoża gruntowego za pomocą kolumn DSM oraz posadowieniem fundamentów obiektów pod stanowiska do nasuwania obiektów. Roboty branżowe prowadzone na budowie dotyczyły prac elektroenergetycznych, które związane są z budową zasilania przy obiektach inżynierskich. Trwają przebudowy kolizji, budowa kanalizacji sanitarnej i deszczowej.

Droga ekspresowa S3 będzie drogą dwujezdniową, wyposażoną w dwa pasy ruchu i pas awaryjny. W ramach inwestycji o długości ok. 15,3 km wykonanych zostanie 17 obiektów inżynierskich w ciągu i nad drogą ekspresową S3 oraz 13 przepustów dla celów ekologicznych (przejścia dla małych zwierząt i płazów). Ponadto zostaną wybudowane trzy węzły drogowe, dwa Punkty Kontroli Granicznej, drogi dojazdowe i wewnętrzne, a istniejąca sieć dróg zostanie odpowiednio przebudowana.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.