Trzecia porażka szczypiornistów Zagłębia. Znów po rzutach karnych

Wojciech Klich | Utworzono: 2020-10-12 19:48

Po raz trzeci z rzędu Miedziowi byli blisko zwycięstwa w meczu Superligi. I po raz trzeci z rzędu przegrali po rzutach karnych.

Spotkanie ze Stalą Mielec od początku było wyrównane. Oba zespoły nie forsowały tempa, ale w akcjach ofensywnych były precyzyjne. Stal miała w tym spotkaniu coś do udowodnienia, bo trzy poprzednie mecze ligowe goście z Mielca przegrali. Tym razem pokazali jednak determinację i na przerwę schodzili z jedną bramką przewagi.

Druga połowa upłynęła pod znakiem wielkich emocji w ostatnich sekundach. Na minutę przed końcem Zagłębie Lubin zdołało wyrównać wynik meczu na 29:29, ale znów Stal zaatakowała i znów skutecznie. Remis Miedziowym udało się uratować w ostatnich sekundach.

W rzutach karnych znów jednak zabrakło zimnej krwi i to Stal z Lubina wywiezie 2 punkty. Zagłębiu pozostanie 1.