Szczypiorniści i szczypiornistki Zagłębia rozegrali kolejne sparingi

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2020-08-08 08:16

Spotkanie w Piotrkowie miało wyrównany przebieg i zakończyło się remisem, choć obie drużyny miały szansę, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Dla Miedziowych był to pierwszy mecz w okresie przygotowawczym, w którym treningi odbywają się trzy razy dziennie.

Najskuteczniejszą zawodniczką spotkania była skrzydłową Zagłębia, Daria Zawistowska, która zdobyła sześć bramek. O dwa trafienia mniej zaliczyły: rozgrywająca Małgorzata Mączka i skrzydłowa Adrianna Górna.

Piotrcovia - Zagłębie Lubin 24:24

Śląsk przyjechał do Lubina pokazać się z jak najlepszej strony i choć był to tylko mecz sparingowy walki na parkiecie nie brakowało. Wrocławianie na początku prowadzili nawet 5:2, a później prowadzili w miarę wyrównaną grę z superligowym Zagłębiem. Lubinianie jeszcze w pierwszej połowie obrócili wynik na swoją korzyść, a ostatnią akcję w tej części spotkania zakończyli wrzutką, którą na bramkę zamienił Marcel Sroczyk.

W drugiej połowie przewaga Miedziowych wzrastała i ostatecznie zatrzymała się na siedmiu trafieniach przewagi. Był to trzeci wygrany sparing Zagłębia w okresie przygotowawczym. Wcześniej lubinianie dwukrotnie pokonali zawodników Chrobrego Głogów.

Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław 36:29