Mapa dumy i wstydu Wrocławia. Komentował Jakub Nowotarski z Akcji Miasto

Dariusz Wieczorkowski, d | Utworzono: 2020-10-15 21:10 | Zmodyfikowano: 2020-10-15 21:16
A|A|A

(fot. archiwum / Radio Wrocław)

Wstyd: Dlaczego nie udało się zagospodarować dziury przy stadionie miejskim? Co tam właściwie mogłoby teraz powstać?

Wstyd: Skąd niemoc ws. tramwaju na Jagodno? Wykolejenia.

Wstyd: Dlaczego mimo rozmów prowadzonych od wielu lat, nadal nie udało się powołać do życia kolei aglomeracyjnej?

Duma: Panel obywatelski, czyli współrządzenie miastem? Budżet obywatelski głosem mieszkańców.

Duma: Zieleń i alarm klimatyczny.

POSŁUCHAJ CAŁEJ AUDYCJI:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~gość
2020-10-18 11:15:45
z adresu IP: (77.115.xxx.xxx)
Ocena: 4
Fenomen Wrocławia polega na tym, że z którejkolwiek strony byś nie wjeżdżał zaczynają się dziury i wyboje a'la ZDiUM. Oczywiście pomijając wspomniany hit, że po wjechaniu od strony Żurawińca nawet kończy się asfalt wszędzie czuć różnicę i nie istnieje żadne "miejsce graniczne", żeby za miastem było gorzej. Do tego dochodzą gnioty typu Buforowa - jaki jest sens budowy 2 jednopasowej drogi i drugiej równoległej upośledzonej. Gniot Kosmonautów, gdzie teraz aby poszerzyć drogę trzeba będzie przesunąć nowopołożone tory tramwajowe, bo nie położono ich dalej od drogi. Gniot za gniotem, a potem męka przez dziesięciolecia, ponieważ gniota nie można ruszyć, żeby nie było, że jest coś źle zrobione.
~PRW
2020-10-16 17:11:03
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 3
Powstańców Śląskich - aleja lei po bombach. pozapadane torowiska na skrzyżowaniach, szczury biegające po centrum za dnia, stadion na kredyt generujący dalsze długi, pół węzła autostradowego z ruchem regulowanym światłami - od tramwaju zależy czy na S8 zrobi się korek, porozrzucane hulajnogi, zasikane przejście na pl. Społecznym, chwasty do pasa, zwane łąkami z powodu oszczędności na koszeniu, żebracy w centrum, finansowanie klubu piłkarskiego z kasy miasta, jako alibi do zbędnego stadionu... to tak jednym tchem i tzw. wierzchołek góry lodowej...
~xx2
2020-10-16 14:51:16
z adresu IP: (80.253.xxx.xxx)
Ocena: 5
Swiebodzki wraz z otoczeniem, Teczowa, Kolejowa, Zaporoska - jak w Groznym po wojnie
~Co z kulturą?
2020-10-16 14:07:57
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 3
Na mapie wstydu powinny też znaleźć się (anty)działania w kulturze...
~Tramwaj
2020-10-16 13:59:59
z adresu IP: (194.242.xxx.xxx)
Ocena: 3
na Jagodno jest blokowany głównie i przede wszystkim przez PKP PLK (spółka państwowa, a więc pod rządami PiS), ponieważ trasa na Jagodno, zresztą bardzo potrzebna, musi się w jakiś sposób przeciąć z linią kolejową. A PKP PLK nie chcą w ogóle rozmawiać. Więc pretensje do Mateusza Krzywoustego, w końcu wrocławiak, z Pereca.
~Mr.Bean
2020-10-16 13:01:41
z adresu IP: (89.71.xxx.xxx)
Ocena: 3
Kiedy w końcu powstanie wschodnia obwodnica Wrocławia? Przecież dojechanie gdziekolwiek od wschodniej strony to jakiś koszmar. Stan dróg, rozwiązania komunikacyjne i komunikacja miejska w tym syfiastym Wrocławiu to jakaś totalna porażka!!! Drodzy mieszkańcy Wrocławia, czy wy tego nie widzicie??? Chodzicie na wybory i dalej wybieracie tych cwaniaczków, którzy w ogóle nie działają w waszym interesie!!!
~Wrodarek
2020-10-16 09:56:37
z adresu IP: (178.43.xxx.xxx)
Ocena: -1
A więc 3:2 dla Wstydu? Jako Wrocławianin od ponad 70 lat, widzę to jednak inaczej. Stawiam 50:1 dla Dumy za to co się wydarzyło w naszym mieście od roku 1945. Droga Młodzieży poszukajcie w albumach waszych Dziadków fotek z lat 50 - 80 i skonfrontujcie ze współczesnymi, a wtedy chętnie pogadamy.
~enter
2020-10-16 09:05:12
z adresu IP: (46.215.xxx.xxx)
Ocena: 5
Miejscem wstydu jest droga od ul. Wińskiej do przejazdu kolejowego w stronę Żurawińca. Odcinek 400m położony już niestety na terenie miasta pod zarządem ZDiUM to brak asfaltu wysypane kamienie i dziury. Parę metrów dalej już na terenie sąsiedniej gminy elegancki równy asfalt . I tak jest z każdym wjazdem do miasta - twoje zawieszenie wie gdzie zaczyna się ZDiUM i jeżdżąc po całej sąsiedniej gminie nie zaliczysz tyle dziur co po 100 metrach miejskiej drogi.
~loper
2020-10-16 08:53:25
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 5
Kiedy wreszcie tramwaj na Psie Pole - jest międzypas na Krzywoustego i Sobieskiego?
~koko
2020-10-15 22:32:44
z adresu IP: (217.96.xxx.xxx)
Ocena: 5
Świetna rozmowa, baaaardzo dobra muzyka. Dziękuję.
~////
2020-10-15 22:20:53
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 1
Z całym szacunkiem, ale tzw. zwani aktywiści, to według mnie "pożyteczni idioci", sterowani przez magistrat. Trochę pokrzyczą, a potem przyklepią to co chce Sutryk czy dawniej Dudkiewicz. Dzięki nim na Rogowskiej planowany jest tramwaj i likwidacja linii 149 czy 142 (choć mieszkańcy Nowego Dworu są przeciw), a jak nie było sprawnej komunikacji na Muchobór Wielki, tak dalej nie ma. To dzięki nim we Wrocławiu torowiska tramwajowe, są nieprzejezdne dla autobusów, straży pożarnej czy innych służb, a powinny powstawać torowiska po których mogą jeździć inne pojazdy użyteczności publicznej.
~qwert
2020-10-15 21:57:29
z adresu IP: (217.97.xxx.xxx)
Ocena: 3
A co z tramwajem na Biskupin !