Alarm powodziowy w powiecie oławskim

Beata Makowska, el | Utworzono: 2020-10-17 12:07 | Zmodyfikowano: 2020-10-17 16:27
A|A|A

fot. olawa24.pl

Poniżej komunikat starosty:

 

Sytuacja jest coraz poważniejsza. W sobotni wieczór stan Odry w Oławie wynosił 705 cm, a poziom ciągle rośnie. Wicestarosta Witold Niemirowski, informuje, że fala kulminacyjna spodziewana jest o godz. 8 w niedzielę.

W Oławie doszło do lokalnych podtopień. Woda zalała kilka gospodarstw na Zwierzyńcu Dużym. Jak donosi portal Oława 24, na podwórku kamienicy nr 3 wody było po pas. Na miejscu pojawili się pracownicy Miejskiego Zarządzania Kryzysowego. Dowożone były piasek oraz worki. Do pomocy zostali zadysponowani strażacy ochotnicy.

                                                                                             zdjęcia portal Oława24

Z powodu podtopienia zamknięta została droga na Hannę. Wcześniej zamknięto drogę wojewódzką z Oławy do Jelcza-Laskowic. Wszystko przez wysoki stan wody. Miejscami wylewa się ona na drogę.

Wcześniej informowano, że Odra - według prognoz - ma osiągnąć 710 centymetrów, przed południem jej poziom wynosił 700 cm. O zamknięciu drogi wojewódzkiej z Oławy do Jelcza-Laskowic poinformował Zdzisław Brezdeń, starosta powiatu oławskiego. - Z uwagi na długo utrzymujący się wysoki poziom wód istnieje ryzyko przesiąkania wałów. W trosce o bezpieczeństwo oraz nieutrudnianie pracy naszym służbom proszę o niewykorzystywanie w tym czasie wałów przeciwpowodziowych na rzekach Odra i Oława do celów rekreacyjnych - dodał starosta w komunikacie. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego poinformowało popołudniu o obowiązującym do poniedziałku, do godziny 12 ostrzeżeniu hydrologicznym 3. stopnia. - Na rzece Odrze, na odcinku od Oławy do Głogowa będzie utrzymywała się tendencja wzrostowa stanów wody z przekroczeniem stanów ostrzegawczych lub alarmowych - poinformowano w alercie. 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama