Kierowcy z Lubina będą mogli bezpłatnie sprawdzić oświetlenie w swoim samochodzie

Karolina Kurczab, GN | Utworzono: 2020-10-23 08:25 | Zmodyfikowano: 2020-10-23 08:26
A|A|A

fot. flickr.com/Philip Ray (Creative Commons)

Ruszyła ogólnopolska kampania "Twoje światła nasze bezpieczeństwo", która ma na celu zwrócenie uwagi na wpływ oświetlenia pojazdów na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Do połowy grudnia kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić swoje światła w wielu miastach w Polsce - w najbliższy weekend także w Lubinie. Kierowcy zapewniają, że chętnie skorzystają z takiego przeglądu i akcję popierają:

Jak wyjaśnia Sylwia Serafin z lubińskiej policji to ważne szczególnie teraz, w porze jesiennej.

- Akcja ma na celu zwrócenie uwagi użytkowników na stan oświetlenia w ich pojazdach w szczególności zważając na obecne warunki drogowe, kiedy szybciej zapada zmierzch i często występują niekorzystne zjawiska atmosferyczne. Jakość oświetlenia pojazdu bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego - mówi Sylwia Serafin.

Specjaliści od motoryzacji podkreślają, że nie chodzi jedynie o ogólny stan techniczny świateł, ale również o prawidłowe ustawienie ich wysokości czy też natężenia światła. Te wszystkie parametry będzie można sprawdzić w wybrane dni na kilku stacjach diagnostycznych w Lubinie. Pierwsza taka okazja już 24 października.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama