Jeleniogórzanka wicemistrzynią świata w maratonie MTB

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2020-10-26 07:20 | Zmodyfikowano: 2020-10-26 07:20

Jeleniogórzanka do samego końca walczyła o krążek z najcenniejszego kruszcu. Przegrała go o...sekundę. Tyle właśnie Maja Włoszczowska straciła na mecie do zwyciężczyni - Szwajcarki Ramony Forchini. Brązowy medal wywalczyła kolejna Szwajcarka Ariane Luthi. Maraton MTB to konkurencja nieolimpijska.

W najważniejszej imprezie skróconego przez pandemię sezonu, niedawnych mistrzostwach świata w austriackim Leogang, dwukrotna wicemistrzyni olimpijska zajęła ósme miejsce.

Dla zawodniczki z Jeleniej Góry był to ostatni start w tym sezonie - przedostatnim w jej karierze. Po przyszłorocznych igrzyskach w Tokio Maja Włoszczowska zamierza zakończyć karierę.