Szczypiorniści z naszego regionu bez powodzenia w delegacji

PP/mat.prasowe | Utworzono: 2020-11-08 00:05

Miedziowi od samego początku mieli spore problemy ze sforsowaniem obrony gospodarzy i pokonaniem rewelacyjnego w bramce Nafciarzy Adama Morawskiego. Na domiar złego trener Jarosław Hipner w 9.min. stracił swojego głównego rozgrywającego Macieja Tokaja, który poważnie ucierpiał w zderzeniu z jednym z rywali. Gdy wydawało się, że wicemistrzowie Polski mają mecz pod pełną kontrolą, karę dwóch minut otrzymał Abel Serdio. Goście wykorzystali grę w przewadze i w 15. minucie zmniejszyli straty do trzech oczek (9:6). Gdy siły na boisku się wyrównały, dominacja Wiślaków znowu zaczęła rosnąć. Jeszcze przed przerwą Nafciarze wyszli na dziewięć bramek przewagi. Po zmianie strony płocczanie utrzymywali zaliczkę wypracowaną w pierwszych trzydziestu minutach, a przyjezdni nie byli w stanie odwrócić losów spotkania. Wprawdzie pod koniec meczu lubinianom udało się wykorzystać całą serię błędów gospodarzy i zmniejszyć straty do sześciu goli, ale zwycięstwo Nafciarzy pozostawało niezagrożone.

Chrobry w Gdańsku grał w mocno przetrzebionym składzie. Trener gości Witalij Nat dysponował zaledwie ósemką graczy w polu. Mimo to, głogowianie bardzo długo dotrzymywali kroku gospodarzom, którzy z determinacją walczyli o pierwsze ligowe zwycięstwo w sezonie. Wynik po stronie przyjezdnych trzymał bezbłędny z karnych Oleksandr Tilte. W pierwszej połowie Ukrainiec trafił z 7. metra aż ośmiokrotnie (!) i do przerwy głogowianie przegrywali 12:13. W 41. minucie gospodarze odskoczyli na trzy bramki po rzucie Mateusza Kosmali (21:18) i wydawało się, że głogowianie powoli opadają z sił. Nic bardziej mylnego, ponieważ po następnym karnym Tilte ponownie było po równo: 22:22. Dopiero w samej końcówce Chrobry pokruszył sobie zęby na obronie Wybrzeża. Duża w tym zasługa bramkarza Artura Chmielińskiego, który w ostatnich minutach bronił jak w transie, wyczuwając każdy zamiar atakujących. Skuteczność Mateusza Wróbla i Kamila Adamczyka pogrążyła ostatecznie głogowian i po raz pierwszy w sezonie z wygranej cieszyli się szczypiorniści z Gdańska.