Wrocławskim siatkarkom nie udało się powiększyć dorobku punktowego

PP/mat.prasowe | Utworzono: 2020-11-13 21:20

Piątkowe spotkanie należało do ekipy Ferhata Abkasa. Policzanki rozpoczęły od prowadzenia 7:3, a główną siłą w ataku była Jovana Brakocevic-Canzian. Wrocławianki dzięki atakom Małgorzaty Jasek i Natalii Murek doprowadziły do remisu 10:10. Do stanu 18:18 obie ekipy walczyły punkt za punkt. Dwa punktowe bloki Marleny Kowalewskiej i Igi Wasilewskiej dały prowadzenie miejscowym 20:18. W końcówce siatkarki z Polic zwiększyły przewagę, ostatecznie wygrywając seta do 21.

Początek drugiej odsłony był wyrównany, ale tylko na początku. Policzanki objęły prowadzenie 5:2, ale zespół z Dolnego Śląska zdołał zniwelować straty do jednego punktu (8:7). Jednak w kolejnych akcjach podopieczne trenera Abkasa zaczęły przejmować kontrolę na boisku. Wzmocniły zagrywkę, poprawiły atak i w połowie partii miały sześć oczek przewagi nad wrocławiankami (16:10), a potem prowadziły już 20:14. Do końca partii mistrzynie kraju pozwoliły rywalkom zdobyć tylko dwa oczka, ostatecznie wygrywając tę partię zdecydowanie 25:16.

Trzeciego seta lepiej rozpoczęły wrocławianki (4:2), ale w kolejnych akcjach podopieczne Wojciecha Kurczyńskiego szybko straciły przewagę. Przez chwilę trwała wyrównana walka, gdzie raz jedna, raz druga ekipa miała punkt przewagi. Przy stanie 13:13 Chemik zdobył trzy punkty z rzędu i od tego momentu kontrolował wydarzenia na boisku. Wrocławiankom w końcówce udało się zniwelować 4-punktową stratę do dwóch oczek (24:22), jednak w kolejnej akcji po błędzie Izabelli Rapacz punkt na wagę zwycięstwa swojej drużyny zdobyła Natalia Mędrzyk, w przeszłości zawodniczka wrocławskiego klubu.

Tytuł MVP powędrował do środkowej drużyny z Polic - Igi Wasilewskiej.

Grupa Azoty Chemik Police - Volley Wrocław 3:0 (25:21, 25:16, 25:22)

Chemik Police: Jovana Brakocevic-Canzian, Agnieszka Kąkolewska, Marlena Kowalewska, Martyna Łukasik, Natalia Mędrzyk, Iga Wasilewska - Aleksandra Żurawska (libero) - Indy Baijens, Paulina Bałdyga.

Volley Wrocław: Anna Bączyńska, Karolina Fedorek, Małgorzata Jasek, Natalia Murek, Adrianna Szady, Kamila Witkowska - Agnieszka Adamek (libero) - Aleksandra Gancarz, Izabella Rapacz, Weronika Wołodko.

MVP meczu: Iga Wasilewska (Chemik).