Bielawa: Areszt dla podejrzanego o zabójstwo matki

el | Utworzono: 2020-11-28 20:46 | Zmodyfikowano: 2020-11-29 00:49
A|A|A

zdjęcie ilustracyjne/ radiowroclaw.pl

W sobotę prokuratura postawiła 32-latkowi zarzut zabójstwa z zamiarem bezpośrednim. Według śledczych mężczyzna zamordował swoją matkę zadając jej ciosy w głowę oraz dusząc. Prokurator Rejonowy w Dzierżoniowie Tomasz Fedorszczak powiedział, że po dokonaniu zabójstwa mężczyzna wyniósł ciało matki z domu i ukrył je w kompostowniku w jednym z ogródków działkowych.

Podejrzany podczas przesłuchania nie przyznał się do zarzutu. „Jego wyjaśnienia były fragmentaryczne, twierdził, że to nie on i że nie było go na miejscu zbrodni - powiedział Fedorszczak. Śledczy wskazują, że dowody świadczące o winie podejrzanego są mocne, nie ma on też, według prokuratury, alibi.

Prokuratura nie podaje motywów działania 32-latka. „To wyjaśni dalsze postępowanie, dziś można powiedzieć, że nie był to motyw finansowy - dodał prok. Fedorszczak.

Policja rozpoczęła poszukiwania 64-letniej mieszkanki Bielawy po tym, gdy zgłoszono jej zaginięcie. PAP ustaliła, że to podejrzany o zabójstwo syn oraz inna osoba z rodziny zgłosili zaginięcie kobiety.

32-latkowi grozi dożywocie.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama