Saneczkarze z Dolnego Śląska najlepsi w Pucharze Narodów

Piotr Pietraszek, PAP | Utworzono: 2020-12-12 06:30 | Zmodyfikowano: 2020-12-12 06:30

Nasi saneczkarze nie wystąpili w pierwszych w tych sezonie zawodach PŚ w Igls, bo mieli pozytywne wyniki testów na koronawirusa. Wrócili przed tygodniem w Altenbergu, zajmując 15. miejsce.

Polacy w Oberhofie uzyskali czas 41,714 i wyprzedzili o 0,030 Niemców Hannesa Orlamuendera i Paula Gubitza oraz o 0,066 Łotyszy Martinsa Botsa i Robertsa Plume’a. Ponieważ niemiecki obiekt został niedawno został przebudowany Chmielewski i Kowalewski jako triumfatorzy eliminacji (czyli tzw. Pucharu Narodów) zostali nowymi rekordzistami toru.

Dobrze w jedynkach spisał się także wrocławianin Mateusz Sochowicz, który zajął piąte miejsce. Występ w zawodach Pucharu Świata zapewniła sobie też Klaudia Domaradzka. Zawodniczka Karkonoszy Jelenia Góra, która również przechodziła zakażenie koronawirusem, w swoim pierwszym starcie w tym sezonie zajęła 14. miejsce. 

W piątkowych kwalifikacjach nie startowali najlepsi zawodnicy PŚ. Polacy zmierzą się z nimi podczas weekendu. W sobotę w Pucharze Świata rywalizować będą dwójki i jedynki mężczyzn, a w niedzielę kobiety i sztafety.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.