Noc Świętojańska na Wyspie Słodowej

Marianna Kasperczyk, | Utworzono: 2009-06-19 15:33 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

W zgodzie z tradycją, tej nocy zakwita kwiat paproci - symbol szczęścia i pomyślności, i tylko tej nocy każdy, kto rzuci do wody wianek świętojański, może liczyć na powodzenie w miłości.
Najważniejszą i najatrakcyjniejszą propozycją programową tego wieczoru będą trzy propozycje koncertowe:

Musicalowy wieczór z Capitolem

Artyści Teatru Muzycznego Capitol, m.in. Bogna Woźniak, Justyna Szafran, Konrad Imiela, Cezary Studniak, z towarzyszeniem big bandu, zaprezentują się w największych musicalowych przebojach. Będzie okazja do usłyszenia i zobaczenia fragmentów spektakli "A Chorus Line", „Gorączka", „Hair", „Mdłość Mniezłość Miłość", roztańczonej rewii "Swing! - Duke Ellington Show" czy dramatycznych "Dziejów Grzechu". Godzinny koncert wieńczący sezon teatralny będzie doskonałym urozmaiceniem letniego rodzinnego spaceru, ucieczką w kolorowy świat musicalu, spotkaniem z artystami najlepszego polskiego teatru muzycznego.

TROLL BENDS FIR (Rosja)

Troll Bends Fir zadebiutował w 2002 r. na koncertach klubowych w St. Petersburgu, na fali coraz większej popularności muzyki skandynawskiej i celtyckiej w Rosji. Bardzo szybko stał się tam jednym z najbardziej popularnych i lubianych zespołów z tego nurtu. Sami określają styl muzyki jaki grają jako „beer-folk" co odnosi się przede wszystkim do ich niezwykłej ekspresji koncertowej i całości przekazu artystycznego. Muzyczne fundamenty Troll Bends Fir oparte są na tradycyjnych motywach muzyki skandynawskiej i celtyckiej oraz brzmieniach instrumentów folkowych, ale reszta konstrukcji to dynamiczna muzyka folk-rockowa z elementami viking-metalu. Tematyka i nastrój ich utworów nawiązujących do starych vikingowskich pieśni w połączeniu z żywiołową oprawą muzyczną, stwarzają wyjątkowy klimat i atmosferę podczas ich występów, zazwyczaj zamieniających się w spontaniczną wspólną zabawę z publicznością.

CLOSTERKELLER

Zespół jest czołowym przedstawicielem nurtu tzw. "klimatycznego" rocka na polskiej scenie. W ciągu lat swojej kariery zespół zyskał miano kultowej formacji sceny polskiej. Grono słuchaczy Closterkeller jest bardzo szerokie. Są lubiani zarówno przez starszych jak i młodszych, na koncerty przychodzi młodzież rekrutująca się zarówno ze środowisk tzw. metalowych, jak i gotyckich, rockowych aż do słuchaczy muzyki pop. Bierze się to niewątpliwie z dużej różnorodności stylistycznej utworów zespołu. Od czasów debiutu muzyka grupy przeszła ewolucję od zimnofalowych brzmień, poprzez ciężki metal do psychodelicznego pop-rocka z elementami gotyku. Mimo tej różnorodności Closterkeller posiada swój własny, łatwo rozpoznawalny, charakterystyczny styl i jest zespołem wyróżniającym się od innych w pierwszej lidze polskiego rocka. Od wielu lat niezmiennie plasują się w czołówce najpopularniejszych zespołów rockowych pomimo że wykonywania muzyki nieco trudniejszej i bardziej ambitnej, a ich najmocniejszą stroną są specyficzne ciężkie i mistyczne utwory.

NOC ŚWIĘTOJAŃSKA - 20 CZERWCA, WYSPA SŁODOWA, WSTĘP WOLNY

Dzień później kolejna impreza na Wyspie Słodowej - II KALEJDOSKOP KULTUR.

Prezentacja szeroko pojętej kultury i tradycji, m.in. mniejszości niemieckiej, ukraińskiej, greckiej, romskiej, łemkowskiej, żydowskiej, karaimskiej, bułgarskiej - w formie występów artystycznych, koncertów, pokazów rękodzieła i sztuki, warsztatów (m.in. strzelanie z kuszy, plecienie sznurów, łemkowska krywulka) - na pewno posłuży kształtowaniu postaw otwartości, tolerancji i szacunku dla odmienności kulturowej, narodowej i religijnej. Tylko w atmosferze współpracy i wspólnej zabawy możliwy jest dialog ponad podziałami.

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.