Siatkarki #VolleyWrocław najlepsze w Częstochowie

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2020-12-30 07:50

W poniedziałek #VolleyWrocław rozegrał swój pierwszy mecz w ramach Memoriału. Siatkarki z Dolnego Śląska podejmowały Asotrę Płomień Sosnowiec, czyli beniaminka 1. Ligi, który aspiruje do najwyższej klasy rozgrywkowej. Nowy szkoleniowiec #VolleyWrocław – Dawid Murek dokonał kilku zmian w składzie. W wyjściowej szóstce znalazły się między innymi Aleksandra Gancarz czy Marta Wellna. Wrocławianki wygrały odpowiednio do 13, 23 oraz 19.

We wtorek na Dolnoślązaczki czekał drugi zespół z TAURON Ligi, czyli Joker Świecie. Zapowiadała się, więc zacięta rywalizacja. Początek spotkania był wyrównany. Wrocławianki odskoczyły nawet na cztery punkty (14:10), jednak czujne były siatkarki ze Świecia. Końcówka należała do podopiecznych trenera Dawida Murka. Ta partia zakończyła się na korzyść #VolleyWrocław 25 do 21. W drugim secie wrocławianki z każdą kolejną akcją rozkręcały się w ataku osiągając siedmiopunktową przewagę (14:7). Śmiało można powiedzieć, że kontrolowały przebieg tego pojedynku. Partię do 18 zakończyła Natalia Murek. #VolleyWrocław mocno otworzył trzecią partię. Najpierw ze środka zagrała Karolina Fedorek, następnie Natalia Murek posłała asa serwisowego. Siatkarki Jokera dużo, a zarazem skutecznie grały ze środka. Zagrywki Katarzyny Marcyniuk, pozwoliły rywalkom wyjść nawet na chwilowe prowadzenie 19:17. To podziałało na #VolleyWrocław motywująco. Warto zwrócić uwagę na postawę Anny Bączyńskiej, która odważnie grała w ataku. Ta sama siatkarka przypieczętowała zwycięstwo asem serwisowym (25:21).

- Wszystkie dziewczyny miały możliwość zagrania. Była świetna atmosfera. Mimo tego, że miałyśmy teraz przerwę świąteczną, spotkania wyszły nam na bardzo dobrym poziomie. Bardzo się cieszymy z tego. Będziemy kontynuowały tę pracę. Wracamy uśmiechnięte i zadowolone. – podsumowała spotkanie, przyjmująca #VolleyWrocław Anna Bączyńska

Na podopieczne trenera Dawida Murka czeka teraz dłuższa przerwa, a zarazem ciężka praca. Do ligowej rywalizacji wrocławianki powrócą 11 stycznia. Rywalem Enea PTPS Piła.