Radio Wrocław Kultura na Nowy Rok

Radio Wrocław Kultura | Utworzono: 2020-12-31 13:04 | Zmodyfikowano: 2020-12-31 13:05
A|A|A

ekipa RWK

12.00
AC/DC “PWR/UP”
To jedna z większych niespodzianek 2020 roku. Nikt nie spodziewał się, że zespół jest w stanie się jeszcze zebrać, a tym bardziej, że jest jeszcze w stanie nagrać tak dobrą płytę.

13.00
LAURA MARLING „Song For Our Daughter”
Laura Marling nie zawodzi. Cieszy powrót artystki do współpracy z producentem Ethanem Johnsem, bo to pod jego okiem nagrywała dotąd najlepsze płyty. Ta najnowsza dołącza do tego grona.

14.00
WAGLEWSKI FISZ EMADE „Duchy ludzi i zwierząt”
Wojciech Waglewski, jako jeden z nielicznych artystów, wydał album koncertowy z zapisem występu z 2020 roku (i to występu z udziałem publiczności!), ale my wybieramy album studyjny, który nagrał z synami Fiszem i Emade. To już trzecie wspólne dzieło tria, jak dotąd najlepsze.

15.00
GREG DULLI „Random Desire”
Gdyby nie kłopoty z zebraniem składu dostalibyśmy pewnie kolejną płytę Afghan Whigs. A tak, niejako w zamian, otrzymaliśmy pierwsze solowe dzieło szefa tego zespołu. Fani nie mają prawa być rozczarowani, ale nie trzeba wcale być fanem Afghan Whigs, by docenić ten album.

16.00
JASON ISBELL AND THE 400 UNIT „Reunions”
Isbell od lat równie naturalnie wypada w balladach country jak i w wybitnie rockowej odsłonie. Ta ostania w pełnej okazałości objawiła się dopiero na „Reunions”, gdzie artysta odnalazł balans pomiędzy melodyjnością, wirtuozerią i szczerymi emocjami.

17.00
BEVERLY GLENN-COPELAND „Transmissions: The Music of Beverly Glenn-Copeland”
Zadziwiający swym eklektyzmem (folk – jazz – new age) zbiór podsumowujący dorobek 76-letniego artysty, który dopiero niedawno doczekał się większej rozpoznawalności.

18.00
BŁOTO „Kwiatostan”
Wydany kilka miesięcy po debiucie drugi album kwartetu to dowód nie tylko na wielką swobodę z jaką wrocławianie żonglują brzmieniami, ale i na spójną koncepcję muzyczno-wydawniczą grupy.

19.00
MARY HALVORSON'S CODE GIRL „Artlessly Falling”
Amerykańska gitarzystka jazzowa, przy współudziale Roberta Wyatta, po raz kolejny potwierdziła talent kompozytorski i niekonwencjonalne wykonawstwo, twórczo wychodząc poza gatunkowy schemat.

www.radiowroclawkultura.pl

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama