Solpol. Zabytek, kicz...? Zostawić, wyburzyć? Opowiada Joanna Lamparska [WIDEO]

Radosław Bugajski, Joanna Lamparska | Utworzono: 2021-01-13 09:35 | Zmodyfikowano: 2021-01-13 09:36
A|A|A

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Piotrek
2021-01-15 11:30:52
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -2
To niezwykły, kolorowy i ciekawy obiekt. Na zawsze zostanie ikoną lat 90. Polacy to tępy naród, najpierw zburzą a potem beda płakać że zburzyli.
~Wroclawianka
2021-01-14 20:55:01
z adresu IP: (185.49.xxx.xxx)
Ocena: 0
Absolutnie zburzyć!Przeciez to paskudztwo.
~Dora
2021-01-14 17:22:03
z adresu IP: (45.11.xxx.xxx)
Ocena: 0
Wyburzyć
~Aga
2021-01-14 10:52:03
z adresu IP: (89.78.xxx.xxx)
Ocena: 4
Zrównać wreszcie z ziemią ten koszmarek! Nawet w szczerym polu wyglądałby okropnie. Po co dorabiać teorię do prostej sprawy. Ktoś wziął w łapę i zaakceptował paskudny projekt.
~Jan
2021-01-14 10:05:21
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 3
Solpol - kicz. Porównywanie go do sąsiedzkich, zabytkowych obiektów jest mocnym nieporozumieniem. Równie mocno dziwię się architektom pięknego Wrocławia, którzy tego nie dostrzegają. Pieniądz robi swoje...
~gosc
2021-01-13 21:52:03
z adresu IP: (159.205.xxx.xxx)
Ocena: 0
Mnie zastanawia ta dyskusja o tym budynku. Nie wiecej niz 50-100 metrów od tego miejsca mamy "cudowną" architektonicznie zabudowę mieszkaniową. O co chodzi? Zburzyć? Wysiedlić? Działki super dla budowania czegoś...
~ania
2021-01-13 15:23:21
z adresu IP: (79.190.xxx.xxx)
Ocena: 7
dziwią mnie ci aktywiści chcący zostawić tak szpetny budynek w najbardziej reprezentacyjnej części wrocławia, czy w tym mieście nie można tak jak np. w szczecinie w takich lokalizacjach odbudowywać stare zniszczone kamienice na podstawie ich zdjęć ?
~Mecenas
2021-01-13 14:54:51
z adresu IP: (50.254.xxx.xxx)
Ocena: 8
Gdyby lokalizacja byla poza historycznym centrum to niech sobie stoi. W tym miejscu kolo kosciola sw Doroty tylko wyburzyc.
~bolo
2021-01-13 13:26:20
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 6
Przenieść tam siedzibę pisu, a potem wyburzyć
~Skansen
2021-01-13 12:01:06
z adresu IP: (188.121.xxx.xxx)
Ocena: 6
Remont generalny plus nowa funkcja: Muzeum Disco Polo, w końcu właścicielem jest szef Polsatu.
~Jan
2021-01-13 11:38:05
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 8
Wyburzyć ten budynek. Nie pasuje to do historycznego centrum i szpeci. Jego wygląd budził już kontrowersje w momencie jego powstania. Jest to budynek nowy, który nie powinien być uznany zabytkiem. Omijanie przepisów prawa w postaci wpisywania młodych budynków na listę zabytków w celu uniemożliwienia ich rozbiórki to niebezpieczny precedens.
~wert
2021-01-13 11:23:02
z adresu IP: (5.174.xxx.xxx)
Ocena: 1
wyremontować!
~vibovit
2021-01-13 10:00:04
z adresu IP: (78.9.xxx.xxx)
Ocena: 2
W następnym odcinku: Jacek Sutryk, wywalić, czy zostawić? Opowiada Joanna Lamparska.
~Makumba
2021-01-13 09:40:32
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 3
Postawić warunek - kto chce, żeby to był zabytek, niech obiekt kupi i utrzymuje w należytym stanie technicznym i wizualnym. Jeśli nie znajdzie się chętny na kupno i utrzymywanie - zaorać maszkarę. Aktywistom na "krzywy ryj" dziękujemy!