Reguły gry młodej poezji, rok we Wrocławskim Domu Literatury i w książkach non-ficton [PODCAST]

Jacek Antczak | Utworzono: 2021-01-14 16:39 | Zmodyfikowano: 2021-01-14 18:24

Naszym pierwszym gościem był Kamil Kawalec, pomysłodawca i twórca antologii młodej wrocławskiej poezji roku 2020 i projektu Nieregularne Środowisko. Efekt - zbiór zatytułowany „Reguły gry" to wiersze trzydziestu trzech młodych autorów, związanych z Wrocławiem i Dolnym Śląskiem. Autorzy są na różnych etapach, niektórzy są przed debiutem, inni już wydali pierwszą książkę.

Po godz 16:00 od Waldemara Mazura dowiedzieliśmy się jak przebiegł dziwny, 2020 rok we Wrocławskim Domu Literatury i jakie plany WDK ma na rok 2021. Porozmawialiśmy też o „Spisie lokatorów", premierowym zbiorze opowiadań Wydawnictwa Warstwy z udziałem wrocławskich pisarzy.

Na koniec podsumowanie roku 2020 w literaturze non-fiction, szczególnie w reportażu. Naszym gościem była przewodnicząca Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki, reporterka, Katarzyna Surmiak-Domańska, autorka m.in. książek „Ku Klux Klan: Tu mieszka miłość" i biografii „Kieślowski. Zbliżenie" (Wydawnictwo AGORA) uhonorowaną m.in. Nagrodą im. Teresy Torańskiej na najlepszą książkę reporterska 2019 roku.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.