Wrocławianki goniły przez cały mecz. Uległy po dogrywce

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2021-01-17 21:50
A|A|A

fot.basketligakobiet.pl

Wrocławianki w ciągu 40 minut regulaminowego czasu ani razu (!) nie były na prowadzeniu, a mimo to mogły wygrać spotkanie w stolicy Wielkopolski.

O początku na parkiecie zaznaczyła się przewaga AZS-u. Poznanianki były lepsze w trzech pierwszych kwartach. Ślęza próbowała niwelować przewagę, jednak zbyt często myliła się m.in. Alesia Sutton, Anna Jakubiuk czy też Stephanie Jones. Na niespełna 3 minuty przed końcem po drugim z rzędu trafieniu za trzy punkty Julii Adamowicz i na tablicy wyników było już 74:61 dla drużyny z Poznania i nic nie zapowiadało dodatkowych emocji w tym meczu.

Końcówka była jednak popisem podopiecznych Arkadiusza Rusina. Wrocławianki po trafieniach Sutton, Jones i Jakubiuk zdobyły 12 punktów z rzędu i na 13 sekund przed końcową syreną przegrywały tylko 73:74. W dramatycznej końcówce dwukrotnie z linii rzutów wolnych pomyliła się najskuteczniejsza w miejscowym zespole Gmrice Davis, a piłkę zabrała Jones. Na 3 sekundy przed końcem bohaterką Ślęzy mogła zostać Sutton. Amerykańska rozgrywająca wykorzystała jednak tylko jeden z dwóch rzutów wolnych i trzeba było szykować się na dogrywkę.

W dodatkowym czasie gry Ślęza po trafieniu Julii Tyszkiewicz po raz pierwszy wyszła na prowadzenie. Wrocławianki skromną przewagę utrzymywały jeszcze na 20 sekund przed końcem dogrywki. Wówczas celnym rzutem z wyskoku popisała się Davis zdobywając, jak się później okazało, decydujące punkty tego spotkania. Szans na zmianę rezultatu pozbawiła drużynę trenera Rusina strata Niny Dedic w ostaniej akcji meczu.

Najlepszą zawodniczką AZS-u była Gmrice Davis (29 punktów, 16 zbiórek). W zespole Ślęzy 28 punktów i 11 zbiórek uzbierała Stephanie Jones.

AZS Poznań - 1KS Ślęza Wrocław 81:80 po dogrywce (28:23, 15:14, 19:17, 12:20, dogrywka: 7:6).

Enea AZS Poznań: Gmrice Davis 29, Jovana Popovic 14, Tiffany Brown 13, Julia Adamowicz 11, Nina Bogicevic 5, Liliana Banaszak 4, Daria Marciniak 3, Aleksandra Parzeńska 2.

Ślęza Wrocław: Stephanie Jones 28, Anna Jakubiuk 20, Alesia Sutton 17, Nina Dedic 5, Nikola Dudasova 5, Agata Dobrowolska 3, Julia Tyszkiewicz 2, Bożena Puter 0.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama