Spartan Cup: Pewna siódemka

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2010-10-15 02:32 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Dobiega końca pierwsza część piłkarskiej Ligi Amatorów Spartan Cup. W drugim etapie jesiennych rozgrywek 20 zespołów walczyć będzie w dwóch grupach: mistrzowskiej i spadkowej. Siedem drużyn jest już pewnych awansu.

Za nami już prawie 7 tygodni ligowych jesiennych zmagań na wrocławskim boisku przy ul. Krajewskiego. Przed nami decydujące spotkania, które ustalą ostateczną kolejność w dwóch grupach i przesądzą o tym, kto będzie walczyć o mistrzostwo, a kto zagra w tzw. grupie spadkowej.

Najważniejsze rozstrzygnięcia zapadły już w grupie A. Tu już wcześniej zwycięstwo zapewnił sobie zespół Kruczków. Uczynił to w imponującym stylu gromiąc na zakończenie zmagań drużynę Sparty 10:0. Kruczki mogą poszczycić się także rekordową passą ponad czterech godzin bez straty gola. Jedyną bramkę zwycięzcy grupy A stracili w zremisowanym 1:1 spotkaniu z FC Huby. Oprócz tych ekip awans do mistrzowskich zmagań zapewniły sobie GKT Wrocław, Aridotacje.pl. i triumfator pierwszej edycji rozgrywek, czyli Sępolno.

Znacznie więcej emocji towarzyszyć będzie ostatnim meczom w grupie B. Tu część drużyn ma do rozegrania jeszcze po dwa spotkania. Obecnie liderem jest ekipa Śródmieścia, która w ostatnim meczu pokonała Fidasza 2:1. Śródmieście podobnie jak druga w tabeli Cegielnia, mają już zapewniony udział w grupie mistrzowskiej. O pozostałe trzy miejsca w elicie walczy wciąż 5 drużyn. Najbliżej osiągnięcia tego celu są Matematycy z Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Ministranci. Ci ostatni odnieśli najwyższe zwycięstwo w tym tygodniu gromiąc Arkanę 9:0.

Równolegle ze zmaganiami ligowymi toczą się rozgrywki o Puchar Ligi Spartan Cup. Awans do drugiej rundy wywalczyło już sześć drużyn. W dwóch przypadkach zwycięzcę wyłoniły dopiero rzuty karne.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama