Maria Koterbska upamiętniona. MPK Wrocław nada jej imię tramwajowi

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2021-01-19 15:12
Maria Koterbska upamiętniona. MPK Wrocław nada jej imię tramwajowi - Maria Koterbska w latach 50. (fot Wikipedia)
Maria Koterbska w latach 50. (fot Wikipedia)

Prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder wystąpił z prośbą do prezydenta miasta, Jacka Sutryka, aby jeden z pierwszych z nowej partii tramwajów nosił imię tej słynnej artystki.

- Od dawna myślałem o tym, by przyjazd 46 nowych tramwajów wykorzystać do upamiętnienia osób ważnych dla Wrocławia – mówi prezes Balawejder. – Bardzo chciałbym zaangażować mieszkańców do zgłaszania oraz wybrania kandydatów do upamiętnienia. Zależy mi na kandydatach, którzy nie będą wywoływali kontrowersji. Jestem pewien, że w wielowiekowej historii miasta znajdziemy wiele takich osób, jak choćby Adam Wójcik, Bartek Skrzyński czy Izabela Skrybant-Dziewiątkowska.

Pierwszy nowy, niskopodłogowy i niebieski Moderus Gamma ma pojawić się we Wrocławiu najpóźniej jesienią 2022 roku. Systematycznie nowe wagony mają trafiać do Wrocławia do połowy 2024 roku.

Wszystkie nowe tramwaje, zarówno remontowane Protramy 205 i Skody 16T, jak i kupowane Moderusy Gamma, będą tradycyjnego, niebieskiego koloru. To właśnie o wrocławskich, niebieskich tramwajach śpiewała we „Wrocławskiej piosence” Maria Koterbska. Powrót wrocławskiego przewoźnika do tradycyjnej barwy spotkał się bardzo pozytywnym odbiorem mieszkańców Wrocławia.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.