Lech - Zagłębie: Postraszyć mistrza

| Utworzono: 2010-10-15 04:25 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Pierwszy w Polsce stadion gotowy na Euro 2012 robi wrażenie. I choć Zagłębie swojego obiektu nie musi się wstydzić, to jednak presja poznańskich kibiców będzie spora. Zespół Marka Bajora czeka trudne zadanie, bo to Lech będzie zdecydowanym faworytem pojedynku.

Obie drużyny rozczarowują. Zagłębie przed dwoma tygodniami po bezbarwnym meczu zaledwie zremisowało z ostatnią w tabeli Cracovią. Lech po raz ostatni wygrał miesiąc temu we Wrocławiu, a w kolejnych dwóch spotkaniach nie zdobył nawet punktu.

Posłuchaj:

Piłkarze Zagłębia z jednej strony czują respekt. Tak jak Dawid Plizga, który uważa, że trzeba będzie przede wszystkim bronić dostępu do własnej bramki. Z drugiej strony, by zdobyć punkt, trzeba walczyć o trzy - przyznaje Kamil Wilczek. Ponoć najlepszą obroną jest atak. Ofensywa nie jest jednak mocną stroną piłkarzy Marka Bajora.

Mistrzowie kraju nie mogą sobie pozwolić na trzecią porażkę z rzędu. Dystans do czołówki niebezpiecznie się powiększa, dlatego Lech na pewno zaatakuje. A to może ułatwić grę Zagłębiu, które będzie miało sporo miejsca na boisku i okazji do kontrataków. Pozycyjna gra w wykonaniu lubinian, zwłaszcza w starciu z Cracovią, wyglądała fatalnie.

Do składu Miedziowych wraca Sergio Reina, którego przed dwoma tygodniami zastąpił na środku obrony Michał Stasiak. Twarda gra w defensywie to podstawa, by marzyć o zdobyciu nawet jednego punktu.

Spotkanie Lecha z Zagłębiem będziemy relacjonować w Radiu Wrocław. Początek, w sobotę, o godz. 18.15.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama