Kolizja na Gądowiance, problemy na S8 [RAPORT DROGOWY RADIA WROCŁAW]

Justyna Kościelna | Utworzono: 2021-01-20 06:09 | Zmodyfikowano: 2021-01-20 07:18
Kolizja na Gądowiance, problemy na S8 [RAPORT DROGOWY RADIA WROCŁAW] - fot. archiwum radiowroclaw.pl/Patrycja Dzwonkowska
fot. archiwum radiowroclaw.pl/Patrycja Dzwonkowska

godz. 9:00

Ostrzeżenie od służb - na S8 w kierunku Wrocławia między węzłami Oleśnica Wschód i Oleśnica Północ trwa naprawa nawierzchni i zablokowany jest jeden pas ruchu - utrudnienia potrwają jeszcze kilkadziesiąt minut.

We Wrocławiu stoi Gądowianka - jak informują nasi Słuchacze, doszło tam do kolizji dwóch aut.

godz. 8:30

Ogromne, jeszcze większe niż zwykle korki w Leśnicy. Jak informują nasi słuchacze, przed pętlą zepsuty Tir blokuje drogę w kierunku Środy Śląskiej. Zator można próbować ominąć skręcając w Jelenigórską. 

godz. 7.45

Dolnośląskie drogi są dziś przejezdne, choć jak informują nasi słuchacze, w wielu miejscach warunki są trudne, a jezdnie oblodzone, dlatego na początek proszę o rozwagę. Tej być może nieco zabrakło na piątce we Wrocławiu, przy zjeździe z AOW, gdzie doszło do kolizji dwóch aut. Poszkodowanych nie ma, ale w kierunku Poznania tworzą się już ogromne korki.

Poza tym we Wrocławiu tłoczno na Strachocińskiej, Opolskiej i Krakowskiej oraz Kosmonautow. Ogromny zator na Gądowiance w stronę centrum i na Pułaskiego, gdzie stać trzeba solidarnie - w obu kierunkach.

Jedziemy nieco poza Wrocław - sznur aut na 35 miedzy rondami w gminie Kobierzyce oraz na 8 w pobliżu Magnic.

Na koniec informacja od Straży Granicznej: otwarte jest już dla pojazdów ciężarowych przejście graniczne Jakuszyce Harravov.

godz. 7

Coraz tłoczniej na dolnośląskich drogach. Przybyło aut m.in. na 5 z Kamiennej Góry do Lubawki oraz na S3 w pobliżu Bolkowca. Wciąż trudne warunki na 3 z Jeleniej Góry do Szkolarskiej Poręby i dalej - do granicy z Czechami.

W Wałbrzychu stoi Wysockiego, Armii Krajowej i Wańkowicza, a w Legnicy - Libana i Pocztowa. We Wrocławiu lista zakorkowanych ulic jest znacznie dłuższa - niechlubny ranking otwiera Kosmonautów, choć mogłaby konkurować Opolską. Ogromne zatory także na Mokronoskiej oraz Strachocińskiej. Stoi Zwycięska, Hallera do Grabiszyńskiej i po przeciwnej stronie - Gądowianka oraz Pułaskiego. Spore zatory także na 35 w Kobierzycach, 8 w Magnicach oraz - po przeciwnej stronie aglomeracji - w Długołęce i Mirkowie.

godz. 6

Jak informuje dyżurny straży pożarnej, wszystkie trasy w regionie są przejezdne, No to teraz te gorsze - kierowcy mają problemy w podgórskich terenach - m.in. na 3 z Jeleniej Góry do Jakuszyc, gdzie ruch mocno spowalnia. Trudne warunki również na 3 i na S3 w okolicach Bolkowa, a także trasie z Ludwikowic Kłodzkich do Nowej Rudy i z Kłodzka do Złotego Stoku. 

Bliżej Wrocławia duży ruch na drogach ze Strzelina do Łagiewnik i w drugą stronę - w kierunku Brzegu oraz w okolicach Trzebnicy, na 5 i S5 w pobliżu Prusic. W samym Wrocławiu sznur aut, mimo wczesnej pory, ustawił się już na Kosmonautów.    

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.