Mieszaniec Wałbrzycha odpowie przed sądem za nielegalne składowanie niebezpiecznych odpadów

WK, PAP | Utworzono: 2021-01-21 13:20
A|A|A

fot. archiwum Radio Wrocław

Jak poinformowała mł. asp. Aleksandra Pieprzycka z biura prasowego dolnośląskiej policji, w poniedziałek funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zatrzymali 67–letniego mieszkańca Wałbrzycha. Mężczyzna podejrzewany jest o nielegalne składowanie niebezpiecznych dla środowiska oraz dla zdrowia i życia ludzi odpadów poprodukcyjnych oraz żużla pohutniczego.

- W toku postępowania policjanci ustalili, że proceder gromadzenia odpadów trwał już od dłuższego czasu. Aby mieć pewność, że materiały gromadzone na terenie działki zlokalizowanej w gminie Kamienna Góra są niebezpieczne, niezbędne było wykonanie odpowiednich analiz i zasięgnięcie opinii specjalistów w tym zakresie. Ich wyniki potwierdziły przypuszczenia funkcjonariuszy – przekazała policjantka.

Mężczyzna usłyszał już zarzut nielegalnego składowania niebezpiecznych odpadów. Grozi mu do ośmiu lat pozbawienia wolności. Pieprzycka dodała, że wobec 67-latka zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze oraz poręczenie majątkowe w wysokości 10 tys. zł.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama