#VolleyWrocław dziś zakończy maraton [TRANSMISJA]

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2021-02-14 09:03

Policzanki po zwycięstwie 3:2 jadą do Nysy. Zanim „dostały” bilet do półfinału musiały o niego powalczyć. W hali na Podpromiu w ćwierćfinale doszło do starcia finalistów ostatnich dwóch edycji: Developresu SkyRes Rzeszów oraz Grupy Azoty Chemik Police. Stawka meczu wyraźnie sparaliżowała oba zespoły w inauguracyjnej partii, co wyraźnie odbiło się na grze w ataku. Po dwóch setach był remis 1 do 1 (25:19, 19:25). W trzecim gra toczyła się na przewagi (26:28). W czwartej partii od samego początku Developres narzucił swój styl gry, dyktują warunki do końca tej rozgrywki. Tym samym doprowadził do tie-breaka. W nim przez większość czasu trwała zacięta walka akcja za akcję, punkt za punkt. Dopiero w końcówce Chemik odskoczył na dwa „oczka” i przypieczętował awans do Final Four. W lidze policzanki zajmują piątą pozycję (przed nimi jeszcze dwa zaległe spotkania). Od początku tego roku wygrały wszystkie cztery ligowe mecze.

Dla wrocławianek półfinał w ramach TAURON Pucharu Polski był równie blisko. Starcie z Radomką  trwał pięć setów, ponad dwie godziny i obfitował w kilka zwrotów akcji. Podopieczne trenera Dawida Murka dwukrotnie – w trzecim oraz piątym secie – miały szansę na zwycięstwo, a zarazem wyjazd do Nysy. Ostatecznie więcej szczęścia w końcówce miały radomianki. #VolleyWrocław w międzyczasie rywalizował jeszcze z Pałacem Bydgoszcz w ramach 19.kolejki. Z województwa kujawsko-pomorskiego siatkarki wywiozły jeden punkt. Ostatnie dni spędziły na jakże niezwykle ważnej regeneracji i analizie niedzielnego przeciwnika.

Początek spotkania o godzinie 17:30, od 18 będziemy ten mecz relacjonować w audycji Popołudnie Kibica.