Przegląd Młodej Sztuki SURVIVAL

| Utworzono: 2009-06-19 14:10 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
Przegląd Młodej Sztuki SURVIVAL -

 

Tegoroczna edycja SURVIVALU zagości na 4 dni w przestrzeniach Pawilonu Czterech Kopuł wrocławskiej Wytwórni Filmów Fabularnych – dawnym pawilonie wystawienniczym Wrocławia. Kuratorami wystawy są Michał Bieniek i Anna Kołodziejczyk, którzy na drodze konkursu i nominacji kuratorskich dokonali wyboru ponad 40 projektów artystycznych, układając je w narrację o niezwykłym miejscu odbywania się tegorocznego festiwalu, czasie i przemijaniu.

Prace artystów, jak co roku, odnajdywać będziemy w festiwalowych przestrzeniach z pomocą survivalowej mapy.

Program 7 edycji festiwalu ponad prezentację prac artystów z zakresu video, instalacji malarskich czy dźwiękowych, związanych z „młodą sztuką” (wykorzystującą współczesne strategie twórcze i nastawioną na kontakt z widzem/odbiorcą), wzbogacony został o 2 projekty filmowe: „Kino z tamtych lat” – fabularne i dokumentalne wspomnienia o wrocławskiej kinematografii, prowadzone przez Ingę Leśniewską – kuratorkę filmową oraz „Animusz” - wybór animacji dokonany przez Adriannę Prodeus.

Pokazy filmów będą odbywały się w sali projekcyjnej na terenie WFF oraz w klubie festiwalowym na świeżym powietrzu. Wielkim wydarzeniem tegorocznego SURVIVALU będzie scena muzyczna Four Domes Sound, na której zaprezentują się gwiazdy współczesnej muzyki z USA, Wielkiej Brytanii i Polski: Jackie-O Motherfucker, Astral Social Club, Shakleton oraz 8rolek. Kuratorem sceny muzycznej jest Daniel Brożek. Całodzienny (i nocny) klub festiwalowy 7 SURVIVALU ulokuje się na dziedzińcu Pawilonu Czterech Kopuł, a w nim kawiarnia, miejsce do odpoczynku, punkt informacyjny i punkt startu dla grup oprowadzanych po terenie SURVIVALU. Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach SURVIVALU jest wolny. Szczegółowy program festiwalu i bieżące newsy na www.survival.art.pl.

Wernisaż Przeglądu odbędzie się 25 czerwca o 18:00 na Dziedzińcu Pawilonu Czterech Kopuł Wytwórni Filmów Fabularnych we Wrocławiu, wejście na teren SURVIVALU poprzez dawne wejście do WFF – vis-a-vis Iglicy.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.