Konflikt na wrocławskim Manhattanie. Powodem list jednej z mieszkanek do straży pożarnej

Malwina Gadawa, PP | Utworzono: 2021-02-19 15:15 | Zmodyfikowano: 2021-02-19 15:15
A|A|A

fot. Patrycja Dzwonkowska

Wszystko zaczęło się od listu, który do wrocławskiej straży pożarnej napisała Kamila Wojtyńska:

Potem był drugi list, tym razem władz spółdzielni, które poinformowały mieszkańców, że "po donosie" straż pożarna przeprowadziła kontrolę i wydała szereg wytycznych, które będą się wiązały wydatkami.

Spółdzielnia będzie musiała wymienić drzwi do klatek schodowych, zamontować hydranty i wykonać awaryjne oświetlenie.

Część mieszkańców postawą władz spółdzielni jest oburzona, o czym mówi Małgorzata Giełda.

Prezes spółdzielni Piast Jacek Kludacz odpiera zarzuty mieszkańców.

Wrocławski Manhattan to wieżowce zlokalizowane przy placu Grunwaldzkim. Budynki powstały w latach 60. ubiegłego wieku.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Pecunia
2021-02-23 05:51:15
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -3
Uderz w stół a nożyce się odezwą. Polski mental jest straszny....
~Mieszkanka
2021-02-20 21:07:25
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -8
Zanim zaczniecie Państwo obrzucać błotem obecny Zarząd Piasta, trzeba wrócić do przeszłości i dowiedzieć się, gdzie podziały się nasze, czy spółdzielców pieniądze. Poprzedni zarząd wraz z radą nadzorczą mówiąc wprost roztrwonili je na przyjemności typu:ogromne wynagrodzenia, premie ,prezenty dla rady nadzorczej, wyjazdy rady do Karpacza. Tam lała się wóda i były inne przyjemności za naszą kasę. Nikt nie poniósł odpowiedzialności, a jeden z panów, który wtedy miał pilnować naszych interesów w radzie nadzorczej, teraz bardzo chce wszystkich rozliczać. Nie pamięta już o tym, że sam powinnien się najpierw przed nami rozliczyć.To właśnie wtedy zniknęły pieniądze z f.remontowego. I to dlatego teraz musimy spłacać ogromne kredyty termomodernizacyjne. Ówczesna rada nadzorcza na czele z panem przewodniczącym przyznawała ogromne premie prezesowi za dobre zarządzanie, a spółdzielnia już tonęła w długach i wierzyciele zabierali działki budowlane za długi. Można by na ten temat książkę napisać.
~Paw
2021-02-20 20:19:04
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -14
Mam wrażenie że większość komentujących to analfabeci, którzy nie mają pojęcia o funkcjonowaniu spółdzielni mieszkaniowych. Uważają,że wystarczyłoby oddzielić się i wszelkie kłopoty dotyczące utrzymania jakiejkolwiek nieruchomości znikną jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki .Ludzie ,nie macie pojęcia co to znaczy utrzymywać bloki lub osiedla ,z całą ich złożoną infrastrukturą- cieknące dachy, rynny ściany ocieplenia i tak dalej -nie bylibyście w stanie utrzymasz psiej budy ,więc siedźcie cicho i cieszcie się że ktoś chce to za was robić.
~spoldzielnia i prezesiki
2021-02-20 20:18:03
z adresu IP: (43.249.xxx.xxx)
Ocena: 4
Spółdzielnia i prezesiki dali d*py w trakcie termomodernizacji nie zmodernizowali budynków. Dziesięć pierd*nych lat siedzą na tych stołkach . Plac grunwaldzki przez nich jest ruiną. Zero gospodarności a np: Drzewieckiego 41 wpuszczone kilkaset tysięcy dla kogo ? to powie google. Złodzieje !!!!
~Asd
2021-02-20 09:07:28
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 12
Zlikwidować jakis de6ilny twór pod tytulem "spoldzielnia". Niech sobie mieszkancy zatrudnia zarzadce i po klopocie a nie utrzymywac jakiegos patałacha prezesa z pizdziszewa
~Mieszkaniec
2021-02-20 07:55:44
z adresu IP: (90.156.xxx.xxx)
Ocena: 1
Bez
~Jeremiasz
2021-02-20 02:29:12
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: -47
Jak się nie podoba to zburzyć blokowisko a mieszkańcy niech pod most idą . Wiecznie coś nie pasuje ja bym zagazował takie towarzystwo i po kłopocie :)
~Mieszkaniec
2021-02-20 02:22:39
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 16
A notabene dzrzwi do klatek wejściowych o którcyh mowa w artykule były niedawno wmieniane przy okazji całego remontu elewacji tych budynków pod nadzorem SM Piast. To mieśzkańcy płacą ciężkie pieniądze za remont a SM Piast nawet nie umie dopilnować żeby projekt był zgodny z PPOŻ. Kpina ktoś tu powinien stracić stołek !
~Mieszkaniec
2021-02-20 02:16:26
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 10
Mieszkam nie daleko i byłem w tych wieżowcach... Im nawet nowe inwestycje nic nie pomogą bo są tak zbudowane że wszyscy by tam spłoneli żywcem. Dlatego jak słyszłałem że zamierzają to coś remnotować bo to zabytek pukałem się w czoło a gdzie bezpieczeństwo ludzi.. to się jedynie do wybudzenia nadaje myślałem.. No i mineło parę lat i wreszcie mieszkancy widzą problem...Myślę że trochę za późno... A jaśnie wielmożny Pan prezez to chyba sam powinien dostosowywać wszystkie budynki SM Piast do przepisów PPOŻ. Od czego on do cholery jest ??? To mieszkańcy mają za niego pracować ? Za co pieniądze bierze złodziej jeden !!!
~Ślązak
2021-02-19 19:14:16
z adresu IP: (77.254.xxx.xxx)
Ocena: 20
Donos to trzeba zrobić do prokuratury na jaśnie Państwo zarząd spółdzielni, która tak "dbała" o bezpieczeństwo mieszkańców.
~adam
2021-02-19 18:07:23
z adresu IP: (78.11.xxx.xxx)
Ocena: 25
przecież ten list to nawet nie był donos, a gdyby nawet był to jest to słuszny donos w słusznej sprawie! czy wy czytaliście ten list?
~Czy słyszeli Państwo?
2021-02-19 17:22:45
z adresu IP: (37.235.xxx.xxx)
Ocena: 19
Zamiast na remonty budynków to między innymi uchwałą nr 52/2017 zostało wpuszczone w lokal przy Drzewieckiego 41 , 250.000zł oraz kolejna duża część pieniędzy z uchwały nr 15/2018 . Polecam google i zobaczyć w czyich rękach jest obecnie .
~panie Prezesie
2021-02-19 17:14:12
z adresu IP: (185.9.xxx.xxx)
Ocena: 17
Panie Prezesie ale kłamstwa , w Październiku osoby z rady nieruchomości już puszczały informacje po reszcie mieszkańców że mieszkaniec doniósł wskazując dokładnie który , informację miały że spółdzielni . Kłamca !!
~Jan
2021-02-19 16:20:41
z adresu IP: (193.239.xxx.xxx)
Ocena: 29
Czyli będzie mniej na premie dla prezesa. To pokazuje, ze tylko „donosem” można cokolwiek ruszyć w tym spółdzielczym betonie i to tak podstawowe sprawy jak bezpieczeństwo ppoż w tych betonowych kolbach. Brawo dla pani Kamili!
~SUDECIAK
2021-02-19 15:30:10
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 28
Podobna sytuacja jest też na innych osiedlach zarządzanych przez SM "Piast".