Pracowity dzień tenisistów z Dolnego Śląska w Dubaju

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2021-03-17 19:20

Hurkacz odpadł w 1/8 finału gry pojedynczej turnieju w Dubaju. Wrocławianin przegrał z wyżej notowanym Kanadyjczykiem Denisem Shapovalovem 4:6 i 3:6. Spotkanie trwało godzinę i 18 minut. Rywal polskiego tenisisty, który jest rozstawiony z "trójką" zrewanżował się tym samym Hurkaczowi za dwie porażki poniesione w 2019 roku.

24-latek z Wrocławia niepowodzenie w singlu powetował sobie w grze podwójnej, w której występuje w parze z Włochem Jannikiem Sinnerem. Ich rywale w 1/8 finału - Kanadyjczyk Vasek Pospisil i Serb Nenad Zimonjić - po zaledwie 16 minutach na korcie skreczowali przy stanie 3:0 dla polsko-włoskiego debla, tuż po tym jak o przerwę medyczną poprosił Serb. Hurkacz i Sinner w ćwierćfinale imprezy w Dubaju zmierzą się z rozstawionymi z numerem czwartym Ivanem Dodigiem i Filipem Polaskiem. Chorwat i Słowak w drugiej połowie lutego triumfowali w wielkoszlemowym Australian Open.

Z rywalizacją w Zjednoczonych Emiratach Arabskich pożegnał się natomiast Łukasz Kubot. Lubinianin i Holender Wesley Koolhof w ćwierćfinale debla przegrali z Niemcami Kevinem Krawietzem i Janem-Lennardem Struffem 7:5, 3:6 i 3-10.