Hubert Hurkacz wystąpi w ćwierćfinale w Dubaju

PP/PAP | Utworzono: 2024-02-28 20:40
Hubert Hurkacz wystąpi w ćwierćfinale w Dubaju  - fot. Wikipedia/si.robi

27-letni Hurkacz zajmuje ósme miejsce w rankingu ATP, a w Dubaju jest rozstawiony z numerem trzecim. Jego środowy rywal to obecnie 68. tenisista w światowym zestawieniu.

Mimo znaczącej różnicy rankingowej, wrocławianin po raz kolejny miał trudności z przełamaniem przeciwnika, spokojnie utrzymując przy tym swoje podanie. W premierowej odsłonie spotkania żaden z zawodników nie miał ani jednego break-pointa i o wyniku decydował tie-break, dziewiąty z rzędu w wykonaniu polskiego tenisisty. Doświadczenie zaprocentowało - Hurkacz wygrał dwie akcje przy serwisie O'Connella i triumfował 7-5.

Zawodnicy kontynuowali zaciętą, wyrównaną grę w drugiej partii. Dopiero w siódmym gemie Polak miał pierwszą piłkę na przełamanie. Wykorzystał drugą z nich, obejmując prowadzenie 4:3. Później pewnie utrzymał swoje podanie i zakończył mecz triumfem 6:4. Mecz trwał godzinę i 33 minuty.

Z O'Connellem wrocławianin grał po raz drugi i odniósł drugie zwycięstwo.

- Wreszcie wygrałem seta bez tie-breaka. Christopher grał dobry tenis, trudno było z nim rywalizować. Cieszę się ze zwycięstwa i kolejnego ćwierćfinału tutaj - powiedział Hurkacz w krótkiej rozmowie na korcie po spotkaniu.

O półfinał wrocławianin powalczy z rozstawionym z numerem piątym Francuzem Ugo Humbertem. Dla polskiego tenisisty będzie to okazja do rewanżu za porażkę w półfinale turnieju w Marsylii, nieco ponad dwa tygodnie wcześniej.