Piłkarze ręczni Zagłębia przegrali z Wisłą Płock

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2021-04-08 18:45

Nie było niespodzianki w meczu ekstraklasy piłkarzy ręcznych w Lubinie. Aktualny wicemistrz Polski i wicelider rozgrywek - Wisła Płock pewnie wygrał z Zagłębiem Lubin 32:22.

Wisła rozpoczęła spotkanie, ale to Zagłębie za sprawą Michała Stankiewicza otworzyło wynik. Na odpowiedź wicelidera nie trzeba było długo czekać. W niespełna minutę zawodnicy z Płocka rzucili dwie bramki i wyszli na prowadzenie. W siódmej minucie było 4:3 dla przyjezdnych, a jedną z bramek dla gospodarzy zdobył bramkarz Marek Bartosik, rzutem przez całe boisko. Po kwadransie aktualni wicemistrzowie Polski prowadzili już 9:3, wykorzystując każdy najmniejszy błąd Zagłębia, do tego w bramce gości bardzo dobrze spisywał się Adam Morawski. Do przerwy Wisła prowadziła bardzo pewnie 17:10 i nic nie wskazywało na to, że po zmianie stron sytuacja ulegnie zmianie.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza. Wynik po zmianie stron otworzyło Zagłębie, ale kolejne bramki rzucali goście. Druga połowa w wykonaniu gospodarzy wyglądała dużo lepiej niż pierwsza i niespełna kwadrans przed końcem wynik brzmiał 20:25. Lubinianie poprawili obronę, a w bramce dobrze spisywał się Patryk Wiącek. To jednak zawodnicy Xaviera Sabate cieszyli się z końcowego triumfu i kolejnego ligowego zwycięstwa.

Zagłębie Lubin – Wisła Płock 22:32 (10:17)

Zagłębie: Bartosik 1, Wiącek – Stankiewicz 3, Netz 3, Moryń, Pawalczyk 1, Gębala 1, Tokaj, Pietruszko, Marciniak 1, Hajnos 2, Bogacz 4, Kupiec 1, Adamski 1, Chychykalo 4.

Wisła: Morawski, Homayed – Daszek 1, Vejin, Ruiz 2, Serdio 2, Susnja, Szita 4, Komarzewski 2, Krajewski 9, Terzić, Toto 1, Dutra 1, Mihić 4, Czapliński 3, Mindegia 3.