Golfista z Dolnego Śląska zwycięzcą zawodów w Egipcie

Piotr Pietraszek, inf. prasowa | Utworzono: 2021-04-17 08:10 | Zmodyfikowano: 2021-04-17 08:10

Prawdziwy rollercoaster z niezwykle emocjonującym finiszem – tak można opisać Red Sea Egyptian Classic – który zakończył się zwycięstwem Mateusza Gradeckiego. Polski golfista przez cały turniej utrzymywał się w ścisłej czołówce, a ostatniego dnia w znakomitym stylu przypieczętował swoje zwycięstwo.

Podczas rundy finałowej Mateusz Gradecki na trzech ostatnich dołkach trzykrotnie z rzędu zaliczał tzw. birdie – zdobywając każdy z nich liczbą uderzeń mniejszą od par o jedno. Przy finałowym dołku osiągnął to dodatkowo bezbłędnie trafiając z odległości około 10 metrów. Polak zakończył turniej z wynikiem -12, o dwa uderzenia wyprzedzając drugiego w klasyfikacji Mike Tooropa z Holandii. W poszczególnych rundach Gradecki zanotował odpowiednio: 66, 70 i 68 uderzeń.

Mateusz Gradecki to czołowy polski zawodowy golfista, kilkunastokrotny Mistrz Polski we wszystkich kategoriach wiekowych. Na zawodowstwo przeszedł w 2018 r. i od tego czasu występuje w profesjonalnych europejskich ligach, takich jak Pro Golf Tour, gdzie triumfował trzykrotnie oraz europejskiej lidze Challenge Tour. Łącznie triumfował w kilkunastu turniejach liczących się do światowego rankingu. Polski golfista do sezonu przygotowywał się zarówno w swoim macierzystym klubie Gradi Golf Club w dolnośląskim Brzeźnie, jak i za granicą m.in. w USA.
 
Turniej Red Sea Egyptian Classic to pierwsze w tym roku zawody profesjonalnego cyklu Pro Golf Tour. Ze względu na pandemię Covid-19 start ligi został opóźniony. Łącznie w tegorocznym kalendarzu przewidziano 14 turniejów, kolejny z nich - Red Sea Ain Sokhna Classic 2021 – rozpocznie się 18 kwietnia również w egipskim Ain Sokhna.
 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.