Wybieramy najlepszych w 2010 roku

| Utworzono: 2010-11-05 07:24 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Już po raz 58. wybierzemy najlepszego sportowca i trenera na Dolnym Śląsku. Kupony do głosowania można znaleźć w Gazecie Wrocławskiej.

W tej edycji obok sportowca i trenera 2010 roku wybierzemy także najlepszych w całej kończącej się dekadzie. Sylwetki mistrzów świata, Europy i kraju oraz trenerów, którzy doprowadzili gwiazdy regionu na szczyt będziemy prezentować w każdy weekend, w sportowych audycjach w Radiu Wrocław.

Laureatów poznamy 7 stycznia.

Plebiscyt - główni kandydaci

Sportowcy:

1. Jelena Bader (piłka ręczna, Zagłębie Lubin) - czołowa zawodniczka wicemistrza Polski.

2. Zbigniew Chrząszcz (sporty lotnicze, Aeroklub Dolnośląski) - mistrz świata.

3. Natalia Czerwonka (łyżwiarstwo szybkie, Cuprum Lubin) - brąz igrzysk w Vancouver.

4. Paula Gorycka (kolarstwo górskie, CCC Polkowice) - brąz mistrzostw świata do lat 23.

5. Marietta Gotfryd (podnoszenie ciężarów, Tytan Oława) - brąz mistrzostw Europy.

6. Maciej Janowski (żużel, Betard Wrocław) - wicemistrza świata juniorów.

7. Jacek Jaracz (sumo, Śląsk Wrocław) - brąz mistrzostw Europy.

8. Arsen Kasabijew (podnoszenie ciężarów, Górnik Polkowice) - mistrz Europy oraz Polski.

9. Sabina Kobzar (piłka ręczna, KPR Jelenia Góra) - najlepsza

snajperka ekstraklasy 2009/10.

10. Jakub Koelner i Piotr Niedźwiedzki (koszykówka, WKK Wrocław) - srebro MŚ do lat 17.

11. Daria Korczyńska (lekka atletyka, Śląsk Wrocław) - brąz ME w sztafecie 4x100 m.

12. Łukasz Kubot (tenis, KKT Wrocław) - siódmy deblista na świecie w rankingu ATP.

13. Łukasz Lonka (motocross, AP Głogów) - wicemistrz Europy w klasie open.

14. Piotr Małachowski (lekka atletyka, Śląsk Wrocław) - mistrz Europy oraz Polski w rzucie dyskiem i zwycięzca Diamentowej Ligi.

15. Tomasz Pałamarz (strzelectwo, Śląsk) - mistrz świata juniorów w oraz mistrz Polski.

16. Paweł Rańda (wioślarstwo, AZS Politechnika Wrocławska) - wicemistrz Europy.

17. Leszek Rajski (szermierka, Wrocławianin) - mistrz Polski we florecie i 4. miejsce DME

18. Ewelina Staszulonek (saneczkarstwo, Karkonosze Jelenia Góra) - 8. miejsce IO w Vancouver.

19. Agnieszka Sypień (karate kyokushin, WKKKSiAS) - mistrzyni świata i Europy.

20. Weronika Wedler (lekka atletyka, AZS AWF Wrocław) - brąz ME w sztafecie 4x100m, mistrzyni Polski na 100 m i 200 m oraz w sztafecie 4x100 m.

21. Joanna Wiśniewska (lekka atletyka, LKS Polkowice) - brąz ME w rzucie dyskiem.

22. Maja Włoszczowska (kolarstwo górskie, CCC Polkowice) - mistrzyni świata oraz Polski.

23. Joanna Wołosz (siatkówka, Impel Gwardia Wrocław) - czołowa zawodniczka czwartego zespołu Final Four Challenge Cup.

24. Dariusz Wszoła (trójbój siłowy, TKKF Śródmieście Legnica) - mistrz Europy.

Trenerzy:

1. Rafał Błaszczyk (siatkówka, Impel Gwardia Wrocław)

2. Czesław Błoch (wioślarstwo, AZS Politechnika Wrocław)

3. Marek Cieślak (żużel, Betard Wrocław oraz kadra narodowa)

4. Krzysztof Głowacki (szermierka, Wrocławianie)

5. Bożena Karkut (piłka ręczna, Zagłębie Lubin)

6. Czesław Kotwica (lekka atletyka, AZS AWF Wrocław)

7. Bohdan Miciński (strzelectwo, Śląsk Wrocław)

8. Marek Olesiewicz (koszykówka, WKK Wrocław)

9. Waldemar Ostapski (podnoszenie ciężarów, Tytan Oława)

10. Andrzej Piątek (kolarstwo górskie, CCC Polkowice)

11. William Rostek (lekka atletyka, AZS AWF Wrocław)

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama