Zawody Robotów Robotic Arena 2010

Radio Wrocław | Utworzono: 2010-11-05 10:41 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Od 2004 roku przygotowanych zostało pięć edycji Otwartych Zawodów Robotów Minisumo, które z roku na rok cieszyły się coraz to większą popularnością wśród pasjonatów robotyki. Od 2008 roku zawody te przyjęły nową nazwę – Robotic Arena – oraz formułę. Zawody powiększyły się o trzy konkurencje – oprócz Minisumo, konstruktorzy mogą rywalizować w kategoriach Sumo, Linefollower oraz Freestyle.

Ubiegłoroczna edycja zgromadziła ponad 150 robotów i 300 zawodników nie tylko z Polski, lecz także z Europy, a ich zmaganiom podczas eliminacji i finału przyglądało się blisko 1000 widzów. Oprócz konstrukcji amatorskich, uczestnicy mieli okazję poznać inne, zaawansowane konstrukcje robotyczne, m.in. robota przemysłowego Kawasaki oraz robota saperskiego. Emocjonujący dzień zwieńczyła gala finałowa, podczas której fascynującym walkom towarzyszyła znakomita oprawa audiowizualna oraz pokazy filmików wykonanych przez studentów.

Tegoroczna edycja odbędzie się 13 listopada 2010r na Politechnice Wrocławskiej. Już od samego rana publiczność będzie mogła śledzić robotyczne zmagania konstruktorów z całej Europy podczas eliminacji. Dodatkowymi atrakcjami na pewno będą Najlepsi z najlepszych wezmą udział w gali finałowej, która będzie miała miejsce o godzinie 19:00 w budynku D-20.

Na imprezę zaprasza: Radio Wrocław i Koło Naukowe Robotyków „KoNaR” działające przy Wydziale Elektroniki Politechniki Wrocławskiej

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama