Wyjątkowa edycja festiwalu CYRKOPOLE pod hasłem POLSKIE KLIMATY

Radio Wrocław | Utworzono: 2021-05-17 13:10 | Zmodyfikowano: 2021-05-17 13:10
Wyjątkowa edycja festiwalu CYRKOPOLE pod hasłem POLSKIE KLIMATY - fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Cyrkowy Festiwal Podwórkowy CYRKOPOLE to plenerowy festiwal, który odbywa się rokrocznie w ramach Święta Wrocławia i jest największym międzynarodowym przedsięwzięciem artystycznym na Psim Polu. Od kilku lat festiwal stanowi swoisty przegląd sztuki nowocyrkowej z Europy Środkowo-Wschodniej. Do tej pory na wydarzeniu zaprezentowali się artyści z Czech, Węgier, Brazylii, Argentyny, Hiszpanii, Niemiec czy Singapuru. W tym roku festiwal odbędzie się 25 i 26 czerwca przy Centrum Biblioteczno-Kulturalnym FAMA. 

Cyrk do zobaczenia z okna

Po rocznej przerwie Cyrkowy Dom Kultury powraca z nową formułą wydarzenia, a tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem POLSKIE KLIMATY. Przyjrzymy się, jak nowy cyrk wygląda na polskim podwórku i zaprezentujemy go tam, gdzie czujemy się najlepiej – na naszych osiedlach! Tym razem akrobaci, żonglerzy, artyści uliczni i klauni wystąpią w miejscach dobrze znanych mieszkańcom – na ryneczku Psiego Pola, w Parku Jedności na Zakrzowie, parku przy ul. Inflanckiej oraz na zielonym skwerku przy Centrum Biblioteczno-Kulturalnym FAMA. Zarówno spektakle nowocyrkowe, jak i uliczne pokazy familijne oraz animacje dla dzieci i młodzieży będą bezpłatne.

Spotkanie z nowym cyrkiem jeszcze nigdy nie było tak łatwe

Na naszych podwórkach gościć będziemy najlepszy duet żonglerski w Polsce Bracia Brwi. Przy dźwiękach muzyki elektronicznej wyruszymy w podróż kosmiczną razem z autorami spektaklu Fantomy, inspirowanego tekstem Solaris Stanisława Lema. Dobrze znany, zarówno młodszym, jak i starszym widzom Pan Ząbek opowie historię Króla Lwa językiem nowego cyrku. Wesoły cyrk Pana Pedrro sprawi, że wszystkie dzieciaki będą śmiać się do rozpuku. A dorośli niech lepiej pozostaną czujni, bo w każdej chwili mogą stać się częścią pokazu, tańcząc w zwiewnym kostiumie primabaleriny! O tym, co by było, gdyby za wystawienie sztuk Szekspira zabrał się błazen, opowiedzą artyści z wrocławskiego Kolektywu KEJOS w swoim najnowszym spektaklu Epitafium Błazna.

#cyrkbezzwierząt

Choć formuła festiwalu się zmienia, niezmienne pozostają wartości, którymi kierują się organizatorzy święta cyrku na Psim Polu. Cyrk bez zwierząt to motyw przewodni każdej edycji! Arena cyrkowa to nie miejsce dla zwierząt, a wyczerpująca tresura to nie zajęcie dla naszych czworonożnych przyjaciół. Nie tylko w trakcie organizacji festiwalu, ale także podczas regularnej działalności, opowiadamy się za ekologią, obroną praw zwierząt i odpowiedzialnością lokalną.Swojego wsparcia medialnego udzieliła  im m.in. Fundacja Viva! i Koalicja CYRK BEZ ZWIERZĄT.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.