MP w podnoszeniu ciężarów: Medal dla zawodnika Górnika Polkowice

PP/PAP | Utworzono: 2021-06-07 07:30

Ostatniego dnia zawodów rywalizowali sztangiści w trzech najcięższych wagach – 102, 109 oraz +109 kg. W tej pierwszej kategorii brązowy medal zdobył Jakub Michalski. Piąty zawodnik młodzieżowych MŚ sprzed dwóch lat w dwuboju uzyskał 323 kilogramy. Zawodnik Górnika Polkowice do zwycięzcy - Łukasza Centkowskiego (UMLKS Radomsko) stracił 15 kilogramów.

Najlepszym ciężarowcem zakończonych w Gdańsku mistrzostw został... kuzyn Jakuba Michalskiego - Arkadiusz Michalski. Były zawodnik klubu z Polkowic, obecnie reprezentujący Budowlanych Opole, który jako jedyny z polskich sztangistów ma nominację olimpijską, triumfował w kategorii +109 kg oraz wygrał punktację Sinclaira. Mistrz Europy z 2018 roku z Bukaresztu osiągnął w dwuboju 380 kg, na co złożyło się 165 kg w rwaniu i 215 w podrzucie. Ten ostatni wynik był o cztery kg gorszy od uzyskanego w kwietniu na mistrzostwach Europy w Moskwie, gdzie w kategorii 109 kg zajął piąte miejsce.

31-letni sztangista, który ma zapewniony start na igrzyskach w Tokio, ale do 109 kg, okazał się także najlepszy w tabeli Sinclaira – zgromadził 407,18 pkt. Drugi był triumfator zmagań do 109 kg Arsen Kasabijew (MGLKS Tarpan Mrocza) - 361 kg (160+201) i 389,66 pkt., a trzeci zwycięzca kategorii 96 kg Bartłomiej Adamus (CWZS Zawisza Bydgoszcz) - 345 kg (158+187) i 389,35 pkt.