Górnik Polkowice drużynowym mistrzem Polski w podnoszeniu ciężarów

BT, PAP | Utworzono: 2022-09-25 08:39
Górnik Polkowice drużynowym mistrzem Polski w podnoszeniu ciężarów - fot. KPC Górnik Polkowice Facebook

Polkowiczanie, którzy w sobotę świętowali 50-lecie istnienia sekcji podnoszenia ciężarów, po raz pierwszy zdobyli tytuł drużynowego mistrza kraju. Wcześniej w dorobku mieli trzy medale srebrne, cztery brązowe oraz trzykrotnie kończyli rozgrywki na pozycji czwartej i raz na piątej.

Rywale z Mroczy w tej statystyce są dużo lepsi. Mieli do tej pory 10 medali, w tym jeden złoty, sześć razy byli wicemistrzami Polski i trzykrotnie kończyli rozgrywki na miejscu trzecim.

Brązowy medal Polskiej Ligi Podnoszenia Ciężarów wywalczył zespół UKS Impuls Explosion Warszawa, czwarte miejsce zajęli sztangiści KS Raszyn.

W sobotnim finale w Polkowicach najbardziej wartościowy rezultat uzyskała brązowa medalistka mistrzostw Europy w Tiranie w kat. 71 kg Monika Marach. Podopieczna trenera Sławomira Zawady z Tarpana Mrocza poprawiła rekord życiowy osiągając w dwuboju 217 kg (99+118). W punktacji Sinclaira ustąpiła tylko Arkadiuszowi Michalskiemu z Polkowic – 390 kg (170+220).

Marach w październiku wystąpi w mistrzostwach Europy U20 w albańskim Durres.