Brązowe medale MP dla wrocławskich lekkoatletów

MH, PAP | Utworzono: 2021-06-26 20:27 | Zmodyfikowano: 2021-06-26 20:27

Angelika Sarna i Patryk Dobek zdobyli złote medale w biegu na 800 m. W konkursie rzutu młotem po raz kolejny w tym sezonie Malwina Kopron okazała się lepsza od Anity Włodarczyk.

Angelika Sarna pokonała Annę Wielgosz oraz Joannę Jóźwik i Angelikę Cichocką w finałowym biegu na 800 m. Wygrała czasem 2.00,28. Polki nie mają minimum uprawniającego do wyjazdu na igrzyska w tej konkurencji, ale pierwsza trójka z mistrzostw Polski na razie jest na premiowanych miejscach rankingowych. Jeżeli je utrzymają, skład na 800 na Tokio stanowić będą: Sarna, Wielgosz i Jóźwik.

Po raz kolejny w tym sezonie bezkonkurencyjny na 800 m okazał się były płotkarz Patryk Dobek. W Poznaniu wygrał czasem 1.48,21. W obliczu wycofania się z mistrzostw Polski Adama Kszczota, najprawdopodobniej zabraknie go w składzie reprezentacji na igrzyska.

Pia Skrzyszowska była jedną z największych gwiazd tegorocznych mistrzostw kraju w Poznaniu. Do tytułu na 100 m w sobotę dołożyła również złoty medal na swoim koronnym dystansie 100 m ppł. Wynik 12,85 jest o zaledwie 0,05 słabszy od jej rekordu życiowego.

Jej zdaniem stać ją w tym sezonie na jeszcze szybsze bieganie - być może nawet poniżej 12,70. W męskiej rywalizacji na dystansie 110 m ppł triumfował z dobrym wynikiem 13,37 Damian Czykier.

W konkursie rzutu młotem po raz kolejny w tym sezonie Malwina Kopron pokonała Anitę Włodarczyk. Panie rzuciły odpowiednio 75,42 i 74,06.

Złote medale na 5000 m wywalczyli Beata Topka - 16.03,91 oraz Aleksander Wiącek - 14.05,20.

Najszybsi na 200 byli Marlena Gola - 23,39 oraz Adrian Brzeziński - 20,99.

Drugi złoty medal w Poznaniu wywalczyła Adrianna Szóstak, która wygrała konkurs w skoku w dal. Wcześniej triumfowała w trójskoku. Sobotnia rywalizacja była niezwykle ciekawa, Szóstak dopiero w ostatniej próbie wynikiem 6,39 (rekord życiowy) zapewniła sobie złoty medal, pokonując Annę Matuszewicz o sześć centymetrów.

Sensacyjnym zwycięzcą w skoku w dal wynikiem 8,05 został Andrzej Kuch. 29-latek jest zawodnikiem niestowarzyszonym, godzi treningi z pracą zawodową - jest animatorem na orliku.

Mistrzostwa Polski w Poznaniu były jedną z ostatnich szans na wypełnienie minimów na igrzyska olimpijskie w Tokio. Skład ma zostać przez PZLA ogłoszony w czwartek.