Porażka Zagłębia w sparingu

BT, PAP | Utworzono: 2021-07-15 19:56

Zagłębie Lubin - Warta Poznań 0:1 (0:1).

Bramka: Mateusz Kupczak (9-karny).

Lubinianie kończyli mecz w dziesiątkę, bowiem w ostatniej minucie Lorenzo Simic otrzymał czerwoną kartkę.
"Miedzowi" zakończyli zgrupowanie w Opalenicy, podczas którego rozegrali też sparing z czeską Sigmą Ołomuniec, zakończony remisem 1:1. Zagłębie przed nowym sezonem rozegrało łącznie pięć meczów kontrolnych, wcześniej doznało porażek z Pogonią Szczecin 0:3, Lechem Poznań 1:3 i zremisowało z Miedzią Legnica 1:1.

Warciarze w trakcie letnich przygotowań zaliczyli trzy sparingi. Dwa wcześniejsze przegrali po 1:2 z Pogonią Szczecin i Górnikiem Zabrze.

W czwartek poznański klub poinformował o pozyskaniu 19-letniego obrońcy Legii Warszawa Konrada Matuszewskiego, który ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Odrze Opole. Nowy zawodnik pojawił się na boisku w drugiej połowie w meczu z Zagłębiem