Trzy punkty Zagłębia po golu w końcówce

Robert Radczak, BT | Utworzono: 2020-08-28 20:06 | Zmodyfikowano: 2020-08-28 20:07

I połowa spotkania w Lubinie nie przyniosła zbyt wielu emocji. Gra toczyła się głównie w środku pola i choć przy piłce częściej utrzymywali się piłkarze Zagłębia, to niewiele z tego wynikało. Warta bez trudu rozbijała schematyczne ataki gospodarzy, ale sama nie potrafiła zagrozić ich bramce. Najlepszą okazję do strzelenia gola lubinianie stworzyli w 35 min., gdy po podaniu Filipa Starzyńskiego, prawą stroną w pole karne Warty wdarł się Sasa Żivec, który trafił w poprzeczkę.

Do przerwy był bezbramkowy remis, a po zmianie stron Zagłębie ruszyło do śmielszych ataków. W 49 min. Jakub Wójcicki z prawej strony pola karnego dośrodkował piłkę na 16 metr, a ustawiony tam Starzyński strzelił nad poprzeczką. Potem Starzyński podobnie zmarnował rzut wolny i przez kilkanaście minut znów z boiska wiało nudą. W 66 min. czujność bramkarza Warty strzałem sprzed pola karnego sprawdził Jewgienij Baszkirow, ale Adrian Lis zdołał zbić piłkę nad poprzeczkę, a chwilę później obrońcy „Zielonych” wybiciem na róg przerwali kontrę Damjana Bohara. Ataki Miedziowych nasilały się, ale wciąż były nieskuteczne, podobnie jak stałe fragmenty gry. W 71 min. Lis najpierw obronił strzał Starzyńskiego, a po chwili dobitkę Dominika Jończego. Warta sporadycznie przedzierała się przed bramkę gospodarzy, ale nie była w stanie zaskoczyć uważnie grającej obrony.

W 85 min. po raz kolejny lewym skrzydłem zaatakował Żivec, który z pola karnego huknął na bramkę, ale dobrze ustawiony Lis zbił piłkę na róg. W końcu miejscowi dopięli swego. W 88 min. wprowadzony w II połowie Kacper Chodyna z prawej strony pola karnego dośrodkował wprost na głowę Damjana Bohara, a ten uderzył nie do obrony obok bramkarza i było 1:0. W końcówce spotkania Zagłębie szukało jeszcze okazji do podwyższenia prowadzenia, ale wynikł nie uległ już zmianie.

KGHM Zagłębie Lubin - Warta Poznań 1:0 (0:0)

Gol: 1:0 Damjan Bohar (88-głową).

Żółta kartka - KGHM Zagłębie Lubin: Jakub Wójcicki, Dominik Jończy, Jakub Żubrowski. Warta Poznań: Mateusz Kuzimski.

Sędzia: Dominik Sulikowski (Gdańsk).

Widzów ok. 4 tys.

KGHM Zagłębie Lubin: Dominik Hładun - Jakub Wójcicki (65. Kacper Chodyna), Dominik Jończy, Lubomir Guldan, Sasa Balic - Sasa Zivec, Łukasz Poręba, Filip Starzyński (77. Jakub Żubrowski), Jewgienij Baszkirow, Damjan Bohar - Samuel Mraz (59. Patryk Szysz).

Warta Poznań: Adrian Lis - Jakub Kuzdra, Bartosz Kieliba, Aleks Ławniczak, Jakub Kiełb - Mariusz Rybicki, Łukasz Trałka, Robert Janicki (56. Mateusz Czyżycki), Mateusz Kupczak (90. Adrian Laskowski), Michał Jakóbowski - Mateusz Kuzimski (72. Gracjan Jaroch).