Zagłębie rozbiło AZS w derbach

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2010-11-18 01:32 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Nie było niespodzianki w derbowym meczu Superligi kobiet w piłce ręcznej. Szczypiornistki KGHM Metraco Zagłębia Lubin pokonały przed własną publicznością AZS AWF Sport Concept Wrocław 32:20.

Derbowe spotkanie miało jednego i zdecydowanego faworyta. Był nim niepokonany zespół Zagłębia, który w dziewięciu dotychczasowych meczach wygrywał ośmiokrotnie. Trener akademiczek przez wyjazdem do Lubina nie miał złudzeń. Marek Karpiński podkreślał, że sukcesem jego drużyny będzie jak najdłuższe dotrzymywanie kroku faworyzowanym rywalkom.

Najwięcej emocji w lubińskiej hali było nieoczekiwanie tuż przed meczem, który rozpoczął się z opóźnieniem z powodu braku na miejscu zawodów służb medycznych. Potem wszystko toczyło się już zgodnie z oczekiwanym scenariuszem. Po szczypiornistkach Zagłębia nie było widać zmęczenia po niedawnym występie w Pucharze Zdobywców Pucharów i już po 5 minutach AZS AWF przegrywał 1:4. Po kolejnych dwudziestu gospodynie prowadziły już 14:4.

Najlepszy okres gry wrocławianek - nastąpił na początku drugiej połowy. Akademiczki zdołały zmniejszyć straty z ośmiu do czterech goli i przegrywały 14:18. Potem do głosu doszły ponownie podopieczne Bożeny Karkut, które dzięki dobrej postawie trzech reprezentantek Polski: Joanny Obrusiewicz, Karoliny Semeniuk i Kingi Byzdry do samego końca powiększały przewagę.  Ostatecznie AZS AWF Sport Concept Wrocław przegrał w Lubinie z Zagłębiem 20:32. W zwycięskim zespole 10 goli zdobyła Obrusiewicz. W ekipie Marka Karpińskiego 5 bramek rzuciła Aleksandra Wynnyk, a 4 Grażyna Pietras.

Emocji nie brakowało za to w Puławach, gdzie awansem grali szczypiorniści z Lubina. Zagłębie po zaciętym pojedynku zdołało wyrwać Azotom punkt. Spotkanie zakończyło się remisem 34:34.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin - AZS AWF Sport Concept Wrocław 32:20 (16:8)
Najwięcej bramek dla Zagłębia: Joanna Obrusiewicz 10, Karolina Semeniuk-Olchawa 5, Kinga Byzdra 4
dla AZS: Aleksandra Wynnyk 5, Grażyna Pietras 4, Lidia Żakowska 3.

Azoty Puławy - Zagłębie Lubin 34:34 (18:16)
Najwięcej bramek dla Azotów: Wojciech Zydroń 14, Dmytro Zinczuk 7;
dla Zagłębia: Piotr Obrusiewicz 10, Bartłomiej Tomczak 9.